Koktél

Cocktail

A bármixer trükkök bemutatására a stáblista szerint John Bandy készítette fel Tom Cruise-t, a férfi azonban később tagadta, hogy ő tenírozta volna a színészt, még be is perelte a film gyártóját.Szerző: ArpiHajdu és Réci

1988-ban a 8. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

A filmet 4 Arany Málna-díjra jelölték, amiből kettőt meg is kapott (Legrosszabb film és Legrosszabb forgatókönyv).Szerző: dulkap

A "Kokomo" című betétdalt Golden Globe-ra és Grammy-díjra is jelölték. Szerző: dulkap

A filmet Jamaicán, Kanadában és az Egyesült Államokban forgatták 20M $-ból. Szerző: dulkap

Keanu Reeves is szóba került Brian szerepére. Szerző: dulkap

Jennifer Grey, Demi Moore, Ally Sheedy, Jodie Foster, Daryl Hannah, Sarah Jessica Parker és Jennifer Jason Leigh neve is felmerült Jordan Mooney szerepére. Szerző: dulkap

Jim Carrey és Charlie Sheen neve is felmerült Brian Flanagan szerepére.Szerző: dulkap

A bokszmeccs a televízióban, amire Doug Coughlin (Bryan Brown) 50 dollárt tett, George Foreman és Ken Norton nehézsúlyú mérkőzése.Szerző: dulkap

Ezt a filmet Koktél címmel mutatták be a magyar mozik 1989 augusztus 10-én.Szerző: rbernadett