Csipkerózsika

Sleeping Beauty

2016.12.14 Potoczkie

Gyönyörű klasszikus Disney rajzfilm, melynek sok társához hasonlóan számos feldolgozása született, de ezek közelébe sem érnek ennek a mesefilmnek. Megszámlálhatatlanul sokszor láttam, szép mese.

2016.08.24 Emma109

Klasszikus mesefilm, amiről mindig a showderklubos paródia jut eszembe.

2016.07.30 Kardos

Aranyos mese, de egyszerűen unom már, hogy a Disney mesékben miért mindig megmentésre váró kis nebáncsvirágok a nők. Jó lenne már látni egy tényleg erős, magabiztos női karaktert egy Disney mesében. A Tündére/dadák karakterein sokszor jókat nevettem régen. A sárkány animációja nagyon szép.

2015.08.15 Stiff

Nem éppen a kedvenc Disney mesém, szerintem az egyik legunalmasabb, talán annyi van benne, hogy a hercegnek végre van valami személyisége azon kívül, hogy meg akarja köhömm... csókolni a hercegnőt. De hát a hercegnő alszik, úgyhogy nincs mit tenni, másnak nem lehet nagy szerepe.

2019.10.06 Xenomorf

Nem rossz Disney mese ez, mondjuk látszik, hogy a saját korának gyermeke, ahogy a Hófehérke is, és hát a férfi-női szerepek ugye, meg hogy a lány csak arra vágyik, hogy jöjjön a herceg. De hát na, 1959, mégis mit várjunk. Ezt félretéve meg szép és mesebeli és csodálatos, és Disney, szóval úgy jó, ahogy van.