Egy lélegzetnyire

Egy lélegzetnyire

Dans la brume

Párizst hatalmas földrengés rázza meg, ami után mérgező gázok törnek elő a föld alól. Az életben maradtak az épületek legfelső szintjein keresnek menedéket. Elvágva a külvilágtól, áram, víz és élelmiszer nélkül egy házaspár megpróbálja túlélni a katasztrófát és megmenteni lányukat, aki… Több

Rendező: Daniel Roby
Ország: Franciaország, Kanada
Premier (HU): 2018.05.10.

2019.10.27 VvV

Engem a látvány és a hangulat megvett kilóra. Érdekes story volt, nem bonyolítotték túl.

2019.02.08 mamiéstöti2

Egy újabb témájú sci-fi, ami nekem kimondottan tetszett és megható is volt számomra. A megoldást pedig sejteni lehetett.

2019.04.27 indingo

Remek volt a film hangulata és atmoszférája, amit teremtett. Változatos és izgalmas volt a története, a látványa pedig zseniális. Imádtam a különleges légifelvételeket.

2018.09.20 dailyfilmsan

Nem mondom, hogy szenvedés volt a film. Mégis könyörgöm kik írták és készítették ezt a filmet. Megsajnáltam a színészeket hogy ennyire hülye, eszetlen karaktereket kellett játszaniuk. Megérkezik a sejtelmes köd, menekülnek tőle, datálják hogy halált... Több

2019.08.25 Ms. Akárki

Az előzetes alapján többet vártam sajnos. Pedig az ilyesmi jellegű katasztrófafilmeket igazán kedvelem. Kár hogy nem derült ki igazán semmi hogy mi miatt is történt ez meg. Vegyi támadás? Vagy természet általi szelekció? Így sajnos értelmetlen volt végigszenvedni az egészet.

A film összbevétele 2 842 040 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 453 345 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 181 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Értékelés: 6.5/10
(2018. 05. 09.)
A franciák sok zsánerben otthon vannak, de a katasztrófafilm biztosan nem hazai pálya a számukra. Daniel Roby filmje inkább tűnik a hollywoodi tesófilmek másolatának, mint friss, újító szándékú, európai válasznak az amerikaiak dominanciájára. Több

(2018. 05. 09.)
Az Egy lélegzetnyire című film tökéletes példája annak, hogyan kell egy érdekes alapötletből teljesen sótlan végeredményt kreálni. Több