Derszu Uzala

Videók

2022.08.12 tangatamanu

Kihagyhatatlan remekmű.

2017.03.12 NorbiP

Kurosawa miatt néztem meg a filmet, és nem is bántam meg. Nagyon jó élmény volt, bár a vége kicsit laposra sikeredett szerintem. Mindenkinek tudom ajánlani.

2015.09.02 Toncsi

Szívmelengető, jóféle kalandfilm, de ezen felül semmi extra. Ma már nehéz elhelyezni a kortársak között, de ha az előzetes alapján bejön a hangulat, nem fogsz csalódni.

2022.01.10 Málinger Zsolt

Csodálatos mestermű. Jobb ember lettem tőle.

2014.11.05 Pumpu

Őszintén szólva én egy kicsit unatkoztam rajta, pedig nem volt rossz, csak engem nem tudott igazán megszólítani.

2019.02.15 Ibrahim

Derszu Uzala

A világ egyik legjobb filmje, de elsősorban azoknak, akik rajongva szeretik a Természetet. A századfordulón egy cári tudós, jóindulatú, és becsületes katonatiszt térképezni megy az Usszuri-menti, szinte érintetlen őserdőbe. Segítségül magával visz egy néhány, meglehetősen bunkó katonát. Az erdőben találkoznak Derszu Uzalával. aki egy gold nemzetiségű ""vadember"", aki gyengén beszél ugyan oroszul, "magántulajdona" csak egy régi puska, viszont az őserdő az otthona, és úgy is él, mint aki csak itt érzi "otthon" magát. Mindenben magasan fölülmúlja a katonákat, de mindezt olyan szerénységgel, mint akinek természetes, hogy mindent tud az erdőről. A történet további része már "spoiler" lenne, ha elmesélném. A mondanivaló talán a legjobban "Az istenek a fejükre estek" c. filmre hasonlít, de teljesen más stílusban! Mindenkinek ajánlom, aki szereti a Természetet, és utálja a mai stílusú "közönségfilmeket".