Gyilkosság telefonhívásra

Dial M for Murder

2020.10.28 elekm90

A Psycho mellett a másik kedvencem Hitchcock filmjei közül. Nagyon okos forgatókönyv, a mestertől megszokott feszültség. Tetszett, hogy nem kapkodós a tempója, mégis végig leköti a nézőt. Az 1998-as remake sajnos ehhez képest csak egy lebutított hollywoodi tucatthriller.

Alfred Hitchcock nem legjobban sikerült mozija,de ez ne tévesszen meg senkit.Önmagához képest volt itt gyengébb a rendezés.Kissé vontatott,sok a párbeszéd,de azért bőven nézhető kategória.

2017.10.25 Deku

Ha lehet nem muszáj belenézni mert harmat gyenge lett. Egy tévés filmnek éppen megteszi. Ez most annyira nem jött be, de katasztrofálisan rossz sem lett így egyszer bőven nézhető kategóriába sikerült beleessen.

2017.08.01 Berto49

Alfie mester filmjét újráztam, elsősorban Grace Kelly miatt. A több egybehangzó forrás szerint fehérmájú, későbbi monacói hercegnő valóban nagyon szép volt, érthető, hogy bolondultak utána a férfiak. A film egy színdarab alapján készült, ezért retten... Több

2019.01.04 dailyfilmsan

Rossz a rosszabb na meg a gyilkos.

Fergeteges körkép a film. A férj aki el akarja tenni láb alól jól szituált feleségét aki meg csalja a férjet. Lelkiismeretem nem tudott egyikkel sem azonosulni kivéve a nyomozóval aki Columbo és Clouseau őrmester keveréke. Nagyon tudta mi a dörgés. A film a tipikus ha minden jól megy alapon működik mert ugye tudjuk hogy olyan nincs hogy minden jól megy... Egy látszólag tökéletes terv amibe tényleg nehezen köt bele a laikus és a nem laikus egyaránt, de ott van a balszerencse faktor ami telibepiszkítja ezt a tervet és Hitchcoch műve evvel teljesedik ki. Nekem tetszett, mert ötletes és csavaros volt. Na meg persze izgalmas és ha a régi filmekre gondolunk ritkán aggathatjuk az izgalmas jelzőt rájuk. Na ez az a film amire nagybetűsen lehetne.

2015.04.27 Bizsu82

Hitchcockban ebben a filmben sem kell csalódni. Remek, időtálló alkotás, és a tőle megszokott, egyedülálló, különleges hangulattal bíró alkotást kapjuk. A feszültség folyamatosan jelen van, amitől lesz minden perc érdekfeszítő.

2016.01.25 juhasz-david93

Talán kevésbé tipikus HItchcock-film, inkább egy ütős Columbora emlékeztet, de hogy ott a helye a mester legnagyobb remekművei közt, az kétségtelen, hiába kevésbé ismert, mint a Psycho, Hátsó ablak.

2015.10.21 Blindspot

Azt mondanám erről a filmről, hogy piszok jól eltudták találni azt a szintet, ami elvárható volt tőle. Talán 1-2 kisebb hiba akadt benne, de ez annyira nem tűnik fel a filmben, hogy szinte nincs is. Megy rá az 5-ös!

2014.12.23 danny

EGy klasszikus bűnügyi film, amiben van pár váratlan fordulat. Én személy szerint szeretem a régi filmek hangulatát. Teljesen más a kameraállás, a színészek mozdulatai, a fények, egyszóval minden. Hitchcock mindig is értett a borzongáshoz, ez a filmje még eléggé konszolidáltnak mondható.

2015.11.03 Cptn_Cold

Ez valami szörnyű én ilyet még nem pipáltam. Kellett vagy 5 perc a film után mire felfogtam, hogy pont most dobtam ki az ablakon egy csomó időt. Mivel ez teljesen felesleges volt.

2015.11.29 golyo95

A filmet viszont csak olyanoknak ajánlom akik szeretink a krimit a részelröl a film egy nagy 0 semmit nem mondó storival csak azt nem tudom érdekel -e valakit a film

2016.08.30 pet-et

Egy igazi oldschool film, ami az alkotás minden részletén látszódik. A jelenetekben a színészek merevek, kissé mesterkéltek. A szövegkönyv hasonlóképp izzadtságszagú, de ezzel együtt is élvezhető a film. Hitchcock zseniális rendező volt, jól bánt a k... Több