Gyilkosság telefonhívásra

Gyilkosság telefonhívásra

Dial M for Murder
danny

Tony Wendice (Ray Milland), az egykori teniszjátékos megtudja, hogy felesége, Margot (Grace Kelly) két éve megcsalta Mark Halliday-jel (Robert Cummings). A megbántott férfi úgy dönt, hogy megöli feleségét, és lenyúlja közös pénzüket. A feladatra Swannt (Anthony Dawson), régi iskolatársát kéri… Több

Forgatókönyvíró: Frederick Knott
Premier: 1954.05.19.

2020.10.28 elekm90

A Psycho mellett a másik kedvencem Hitchcock filmjei közül. Nagyon okos forgatókönyv, a mestertől megszokott feszültség. Tetszett, hogy nem kapkodós a tempója, mégis végig leköti a nézőt. Az 1998-as remake sajnos ehhez képest csak egy lebutított hollywoodi tucatthriller.

Alfred Hitchcock nem legjobban sikerült mozija,de ez ne tévesszen meg senkit.Önmagához képest volt itt gyengébb a rendezés.Kissé vontatott,sok a párbeszéd,de azért bőven nézhető kategória.

2017.10.25 Deku

Ha lehet nem muszáj belenézni mert harmat gyenge lett. Egy tévés filmnek éppen megteszi. Ez most annyira nem jött be, de katasztrofálisan rossz sem lett így egyszer bőven nézhető kategóriába sikerült beleessen.

2017.08.01 Berto49

Alfie mester filmjét újráztam, elsősorban Grace Kelly miatt. A több egybehangzó forrás szerint fehérmájú, későbbi monacói hercegnő valóban nagyon szép volt, érthető, hogy bolondultak utána a férfiak. A film egy színdarab alapján készült, ezért retten... Több

2019.01.04 dailyfilmsan

Rossz a rosszabb na meg a gyilkos.

Fergeteges körkép a film. A férj aki el akarja tenni láb alól jól szituált feleségét aki meg csalja a férjet. Lelkiismeretem nem tudott egyikkel sem azonosulni kivéve a nyomozóval aki Columbo és Clouseau őrmester keveréke. Nagyon tudta mi a dörgés. A film a tipikus ha minden jól megy alapon működik mert ugye tudjuk hogy olyan nincs hogy minden jól megy... Egy látszólag tökéletes terv amibe tényleg nehezen köt bele a laikus és a nem laikus egyaránt, de ott van a balszerencse faktor ami telibepiszkítja ezt a tervet és Hitchcoch műve evvel teljesedik ki. Nekem tetszett, mert ötletes és csavaros volt. Na meg persze izgalmas és ha a régi filmekre gondolunk ritkán aggathatjuk az izgalmas jelzőt rájuk. Na ez az a film amire nagybetűsen lehetne.

Azt az eljárást, amellyel Alfred Hithcock felvette a filmet relief-nek hívják, amelyre azért volt szükség, mert az ötvenes években a televízió egyre inkább elkezdett teret nyerni, a filmrendezőknek pedig efféle újításokat kellett bevezetni azért, hogy visszahódítsák a nézőket a moziba. A nehéz kamerákkal felvett jelenetek statikussága azonban nem kedvezett Hitchcock-nak, ő ugyanis hozzá volt szokva, hogy szabadon mozgathatja a kamerát.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A 3. Hitchcock film, melnyek operatőre Robert Burks volt.Szerző: Bogi87

Cary Grant nagyon szerette volna, ha ő játszhatja el Tony Wendice karakterét a filmben, ám az alkotók úgy gondolták, hogy a nézőközönség nem fogadná el őt, mint gyilkost.Szerző: Bogi87

A magyar származású Alexander Korda csak azt követően volt hajlandó eladni a megfilmesítési jogokat a Warner Bros.-nak, miután megtudta, hogy a történetből Alfred Hitchcock forgat majd mozifilmet. Szerző: hp

Kojak
1973