Tökéletes gyilkosság (1998)

A Perfect Murder

Gauss   2021. 08. 30.

Nagyon izgalmas, a színészek remekelnek, thrillerkedvelőknek kötelező darab.

Sabnock Sanatory   2020. 11. 15.

Mindenki mindenkivel?

Frederick Knott Dial M for Murder című színdarabjához először Hitchcock nyúlt hozzá, és egy szuper kis krimit kreált belőle Gyilkosság telefonhívásra címmel 1954-ben. Aztán jött Andrew Davis, és egy remek kis remake-et csinált Tökéletes gyilkosság cí... teljes kritika»

Berto49   2017. 02. 05.

Ugyan egy 1954-es Hitchcock-film remake-je, ennek ellenére már többször megnéztem és nagyon tetszett, elsősorban a szereplők (Douglas, Paltrow, Mortensen) játéka miatt.

mamiéstöti2   2019. 02. 04.

Michael Douglas remek egyik thrillerje a sok közül. Nagyon izgalmas és csavarokkal teli film. Műfaj kedvelőinek csak ajánlani tudom.

indingo   2018. 03. 04.

Mindenki nagyon okosnak gondolja magát a filmben, de végtelenül buták. Az pedig külön érdekes, hogy aki kirobbantotta az egész ügyet és akinek a megölése áll a középpontban, csak ő marad életbe.

elekm90   2020. 07. 28.

Nem volt rossz film, de szerintem teljesen felesleges. A legfőbb erőssége a sztoriban rejlik, aminek egy ennél sokkal jobb Alfred Hitchcock film az alapja. 7/10

Timcsi   2019. 03. 26.

A színészi játék jó volt, de nekem a történetben sok ellentmondás volt, így nem jött be.

A film forgatókönyve Frederick Knott (1916–2002), angol drámaíró és forgatókönyvíró "Dial M for Murder" című színdarabja alapján készült. Az első változat eredetileg BBC televíziós produkció volt. Színházban először 1952-ben játszották. 1954-ben azonos címen Hitchcock rendezte meg, a főszereplők Ray Milland és Grace Kelly voltak.

(Berto49)

A filmet New Yorkban és New Jersey-ben forgatták 60M $-ból.

Michael Douglas autója a filmben egy Mercedes-Benz CL 500 C140.

Elizabeth Hurley is esélyes volt Emily Bradford Taylor szerepére.

Ez egy nagyon enyhe remake volt Alfred Hitchcock thrillerjére, a Gyilkosság telefonhívásra (1954)

(alex)