Berto49   2017. 02. 05.

Ugyan egy 1954-es Hitchcock-film remake-je, ennek ellenére már többször megnéztem és nagyon tetszett, elsősorban a szereplők (Douglas, Paltrow, Mortensen) játéka miatt.

mamiéstöti2   2019. 02. 04.

Michael Douglas remek egyik thrillerje a sok közül. Nagyon izgalmas és csavarokkal teli film. Műfaj kedvelőinek csak ajánlani tudom.

indingo   2018. 03. 04.

Mindenki nagyon okosnak gondolja magát a filmben, de végtelenül buták. Az pedig külön érdekes, hogy aki kirobbantotta az egész ügyet és akinek a megölése áll a középpontban, csak ő marad életbe.

Timcsi   2019. 03. 26.

A színészi játék jó volt, de nekem a történetben sok ellentmondás volt, így nem jött be.

Zsceeeka   2015. 05. 03.

Nem mondhatnám, hogy utánozhatatlan, vagy hogy sosem láttunk még jobbat, de egyszer-kétszer nézhető film. A színészek nem rosszak, jól állnak nekik a szerepek, megér egy estét.

Azt gondolnánk persze, hogy innentől már csak lefelé vezet a sztori, de a forgatókönyv tartogat néhány igazán jó meglepetést. Remek csavarok sora következik be a történetben, emellett pedig nem csupán a férj sztoriját láthatjuk, de a nő is próbál fényt deríteni az igazságra. több»

A film forgatókönyve Frederick Knott (1916-2002) angol drámaíró és forgatókönyvíró "Dial M for Murder" című színdarabja alapján készült. Az első változat eredetileg BBC televíziós produkció volt. Színházban először 1952-ben játszották. 1954-ben azonos címen Hitchcock rendezte meg, főszereplők Ray Milland és Grace Kelly voltak.

(Berto49 )

A filmet New Yorkban és New Jerseyben forgatták 60M $-ból.

Michael Douglas autója a filmben egy Mercedes-Benz CL 500 C140.