Videók

Történetünk középpontjában maga a ló áll, amely közel kétezer éve társa az embernek. Huszárik Zoltán egy lírai vallomása eme teremtmények filogenézisét idézi meg.

(csd)

Forgatókönyvíró: Huszárik Zoltán
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1965.04.19.

2016.09.14 Phalanx

Szerintem meglehetősen borzalmasra sikerült, ám szakmailag biztosan nagybecsű alkotás. Tény, hogy nem vagyok szakértő. De az a borzalmas nyekergés, ami elvileg valami népi cucc, nem idéz fel bennem semmit, ami a lovakkal kapcsolatos.

2016.03.06 varjú

MIért tartották jó ötletnek a ló antropomorfizációját?...Ezt nem értem. Azt viszont érdekesnek tartom, hogy a szocializmusban "államosított" paripák és ménesek, lovak elvesztése valós tragédiának számított a parasztemberek körében.

Az oberhauseni Nemzetközi Rövidfilm Fesztiválon 1966-ban fődíjat kapott. Szerző: KaTuS55

A filmetüd avantgárd szerkesztésmódja, festőisége, képi gazdagsága nemzetközi feltűnést keltett. Szerző: KaTuS55

(2017. 06. 01.)
Huszárik Zoltán és alkotótársa, Tóth János operatőr remekműve a világunkról létrehozott művészi vízió, melyben kiemelt hangsúlyt kap Durkó Zsolt zenéje. A bátor művészi gondolat, a képek, és a zene kapcsolata valami olyat eredményez ebben a filmben, melyet nehéz, s talán nem is lehet szavakkal megragadni. Épp ezért nem is érvelek azzal kapcsolatosa... Több