Az előadás

Az előadás

Performance

A hippikorszak vége felé járunk; a helyszín London. Chas, a pitiáner tolvaj és gyilkos Mr. Turner házában talál menedéket egy gaztett elkövetését követően, ám egyre jobban megbabonázza és magával ragadja az egykori rocksztár házának és életmódjának világa.

(erare)

Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1970.08.03. | HBO Max (2020.12.12.)

2022.09.19 Reitman

Hmmm, talán nem illendő most ez a komment, de: Ez a film egy ideig nagyon tetszett, később újranéztem és untatni kezdet az erőltetett "hip"-sége, vagy "Cool"-sága (vagy hogy fejezzem ki magam). Az, hogy James Fox és Mick Jagger, a kor legnagyobb sztá... Több

2015.09.05 Quinlan

A jó szóról nem ez a film jut eszembe elsőnek. Ötletem sincs, hogy tarthatják egyesek minden idők legjobb filmjének. Nekem nem jön be ez a történet. A rendezéssel nincs gond, a látvány kiváló, a színészek is jók csak valahogy nem jött át az érzés.

A film elkészülte után a főszereplő abbahagyta a színészetet, és megszállottan vallásossá vált.Szerző: Bogi87

A bemutatóra csak két évvel később került sor, de igen szélsőséges kritikát kapott. Egyesek szerették, mások egy nagy mocsoknak tartották. Ma viszont minden idők legjobb brit filmként emlegetik.Szerző: Bogi87

A film bemutatóját törölték, és azt fontolgatták, hogy az egész filmet megsemmisítik.Szerző: Bogi87

A film tesztvetítésén még a feléig sem jutottak, amikor az illetékesek leállították a vetítést, mert a közönség összehányta a termet.Szerző: Bogi87

James Foxot Cammell a forgatás előtt elküldte néhány ismerőséhez, hogy bevezessék őt az alvilágba. Fox ugyan teljes átalakuláson ment át, de így sem volt teljesen felkészítve az előtte álló feladatra.Szerző: Bogi87