Elfújta a szél

Gone with the Wind

2017.01.30 tilino

Szép, romantikus, kellemes hangulatú, érzelmes film, egyszerűen őszinte, tiszta jellemekkel, fülbemászó zenével és megható jelenetekkel. Szépen kidolgozott filmkockák és hiteles miliő.

2017.05.02 jozsagabri

Számomra az Elfújta a szél örök klasszikus, romantikus és szeretnivaló dráma háborús elemekkel. Karakterei megfogtak, az ellentmondások összecsapása áll a középpontban.

2015.02.04 Manyi

Klasszikus időtálló romantikával és érzelmekkel teli film, az egyik kedvencem. kiválóak a színészek, jók alakítások, csak ajánlani tudom. Igaz, nagybetűs klasszikus!

2015.12.29 sepsiklaudia

mindegy hányszor látom újra és újra meg kell néznem. Nagyon nagyon szép és igazi történet a nyomorból való kitörésről, a bátorságról, az erőről, arról ahogy megkeményíti az embert a háború. Nagyon szép a történet, megmutatja azt is hogy az ember mir... Több

2015.10.11 Alexa

Először elolvastam a könyvet, utána néztem meg a filmet és jól is tettem. Eltalálták a szereplőket, mindenkit így képzeltem el olvasás közben. Melanie karakterétől mind a könyvben, mind a filmet idegbajt kaptam, ahogy Ashley-től is. Nem is értem Scarlett-et, hogy tudott érte rajongani.

2017.04.15 bahhama

Hatalmas, örök, lenyűgöző. Vivien Leigh fénykorában, gyönyörűen, Clark Gable sarmosan, csak szuperlativuszokban lehet a filmről beszélni.

2016.04.28 Hektor6

Klasszikus darab, nagyon érdekes szerelmi történettel. Kétségtelen, hogy nagyon hosszú és olykor nem is igazán pörgős. A mostani években nem igazán ilyenfajta filmek jönnek ki a mozikban, így akik azokon nőttek fel, szerintem unalmas is lehet ez a film.

2015.03.28 fazsuzso

A valaha forgatott legnagyobb szerelmi történet, tökéletes forgatókönyvvel, gigászi díszlettel. Alapműről beszélünk, amit minden halandónak látni kell!

2015.11.30 ZsozS

Édesanyám akaratából néztem meg először, azóta is örök kedvenc ez a klasszikus! Igazi szerelem, igazi romantika, igazi színészekkel! Valószínűleg sokszor megnézem még!

2016.04.25 Macko

Klasszikus romantikus vígjáték, ami egy igazán időtálló film. Profik a színészek, meggyőző az alakításuk, bármikor újra nézhető film, a romantikus filmek alapja.

2015.03.28 MAlexa23

Az Elfújta a szél egy igazi klasszikus, nem csak könyvben, de filmben is. Clark Gable és Olivia de Havilland remekül alakította a szerepét. Imádom. Margaret Mitchellnek óriási köszönet a műért. :)

2015.12.28 Zsu99

Klasszikus romantikus film, ami könnyed, egyedi hangulatú, érzelmileg megfogó. Karakteresek, meggyőzőek a színészek és szakértően alakítanak benne. Klaszikus, időtálló.

2016.06.17 Toncsi

Egy hatalmas ívű epikus történet legendás alakításokkal. Mára már kicsit vesztett a fényéből, de a filmtörténetben játszott szerepe vitathatatlan.

2015.02.22 Tüneményes

Bár ez a film közel négy órás ez idő alatt az amerikai történelem egy jó szeletét is megismerjük. Minden szereplő ezzel a filmmel beírta magát a filmművészet történelem könyvébe. A szerelmi szál és a történelmi szál olyan ügyesen van vezetve hogy sok... Több