Elk*rtuk

Egy ambíciózus, de munkáltatója által elnyomott közvéleménykutató elhatározza, hogy fényt derít az igazságra, miután rájön, hogy főnöke egy roppant kényes hangfelvétel kiszivárogtatásában vett részt.

A nő célja, hogy jobb pozíciót zsarolhasson ki magának, a nyomozásban pedig újságíróként… Több

Rendező: Keith English
Forgatókönyvíró: Bendi Balázs
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2021.10.21.
Forgalmazó: MegaFilm

2024.03.15 OkosMajom Nézhetetlen

Kálmán, Kálmán, talán nyúlkálmán?

Mai magyar filmművészet! Propaganda, önámítás, részrehajlás, kamu Kossuth- és Széchenyi-díjak, hatalmas állami pénzek bértapsolóknak! Aranybulla, Most vagy soha! Semmit sem érnek, semmit sem adnak! A film? 15 perc után felgyújtottam a televíziót, és megtéptem magam! A turul madár szétrúgta a fészkét, és megette a kölykét!

2021.10.23 Emmersson

Nem vitás

Egy politikai propaganda, amire "művészfilm" besorolást kértek, csak elfogult lehet, vagyis inkorrekt.

2021.10.23 a-arnold Nézhetetlen

Lehetett volna akár jó is

Lehetett volna akár egy jó film is, ha hitelesen feldolgozzák a 2006-os eseményeket, úgy, ahogy valójában megtörténtek. Ehhez képest tele van hazugságokkal, valótlanságokkal ez a film, szó szerint történelemhamisítás az egész úgy, ahogy van. Szóval filmnek sem nevezném ezt a vackot, ez inkább egy másfél órás fideszes propagandaanyag.

2021.10.23 Caravaggio1978

Normális vélemény itt sosem lesz

Az a baj, hogy itt aki imádja a baloldalt, az mocskolni fogja a filmet, aki nem, az dobja rá a csillagokat. Amúgy a sok vaknak, aki nem is élt tizenöt évvel ezelőtt, fogalma sem lesz arról, pontosan mit vettek el az emberektől ezek. Fogalom hiányában nem lehet véleményt alkotni sajnos.

2021.10.30 Master

Valóságferdítés

A modern kori magyar történelem egyik legfelkavaróbb eseménysorozata zajlott 2006 őszén a szeptember 18-i TV ostrom és az október 23-i oszlatás két kiemelkedő tragédiájával. A téma éppen jelentősége okán érdemelne meg egy objektív, tárgyilagos filmfeldolgozást, ami nem az aktuálpolitika és a választási előkészületek nyomására készül, hanem igazi feltárás nyomán. Az Elk*rtuk sajnos nem ilyen produkció. Ki hiszi el például azt, hogy Dobrev Klára irányította az eseményeket azokon a bizonyos válságos éjszakákon? A film egyes jelenetei valóban jók, és átélhetőséget ad az egészhez a sok eredeti kép is, ugyanakkor dramaturgiailag felejthető a produkció, és a propagandafilm jellege egyértelmű mindvégig. Értékelésem max 20%.

A film 187 477 272 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 133 072 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film stáblistáján elfelejtették megemlíteni az ATV-t annak ellenére, hogy az előzetesben is látható Gyurcsány-interjú azon a csatornán volt 2006. szeptember 17-én a "Pont7" című műsorban.Szerző: Davlev

Ez Magyarország első politikai összeesküvésről szóló filmje.Szerző: csd

A film producere egy korábbi interjúban politikai összeesküvésre hivatkozott, amiért a filmet jóval kevesebb moziban vetítették, mint a Dűnét.Szerző: csd

(2021. 11. 01.)
Ezt bizony ki kell mondanunk. Az Elk*rtukat elk*rták és nem azért, mert nem tudtak volna jó filmet készíteni, hanem azért mert egy propaganda anyagot akartak kriminek álcázva eladni. Ez bizony 30 pont a 100 ból. A 30 pontot az operőtőri munkára, a színészi játékra és a történet alapjára kapják, de az is lehet, hogy ezzel túl kegyes voltam hozzájuk,... Több