Tánc az élet

Tánc az élet

En corps

A huszonhat éves Elise (Marion Barbeau) briliáns balerina. Egy előadáson megsérül, és megtudja, hogy többé nem lesz képes táncolni. Ettől a pillanattól kezdve az élete a feje tetejére áll, és Elise-nek meg kell tanulnia meggyógyítani magát. Párizs és Bretagne között, találkozások és élmények,… Több

Forgatókönyvíró: Santiago Amigorena, Cédric Klapisch
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2023.02.02.
Forgalmazó: Cirko Film

2023.02.06 István

Talán egy kicsit túlságosan is művészieskedőre vették ezt a hangulatot, de ettől függetlenül nagyon ott van.

2023.02.05 stif

Mondanám. hogy egy remekmű, de annyira nehezen emészthető a történet. Nekem ennél sokkal jobban rá kellene hangolódnom egy ilyen alkotásra.

Cédric Klapisch rendező régóta szenvedélyesen szereti a táncot. 2010-ben dokumentumfilmet rendezett Aurélie Dupontról, a Párizsi Opera balettjének sztár táncosáról Aurélie Dupont danse l'espace d'un instant (2010) címmel. Ezután megpróbált vele filmet forgatni, de a projekt végül meghiúsult. Szerző: csd

Cédric Klapisch rendező véletlenül találkozott François Civil színésszel egy nyaralás során. Civil frizurája adta neki az ötletet egy újkori gyógytornászhoz, akit Brad Pitt karaktere ihletett az Égető bizonyíték (2008) című filmből.Szerző: csd

A nyitójelenet 15 percig tart, és gyakorlatilag nincs benne párbeszéd.Szerző: csd

Cédric Klapisch eredetileg egyedül akarta megírni a forgatókönyvet a koronavírus-járvány alatt, de arra jutott, hogy túl sűrű és bonyolult a történet. Így bevonta gyakori munkatársát, Santiago Amigorenát, bár vonakodva, mivel Amigorena nem sokat tudott a táncról.Szerző: csd