Az élet ízei

The Hundred-Foot Journey
Clément Sibony
Om Puri
Helen Mirren

A festői szépségű dél-francia kisvárosban Madam Mallory (Helen Mirren) éttermének, az előkelő Le Saule Pleureur-nek nem akad párja: a Michelin csillagos konyhában egymás után készülnek a gasztronómiai csodák a szenvedélyes, ám kissé vaskalapos tulajdonosnő irányításával. Az egyszerű ételek is… Több

Forgatókönyvíró: Steven Knight
Ország: Amerikai Egyesült Államok, India, Egyesült Arab Emírségek
Premier (HU): 2014.08.14.

2019.08.16 apdori

Nekem nagyon tetszett, érdemes megnézni!

2017.04.15 indingo

Az egyik kedvenc filmem, az ilyen főzés témájú filmekben a legjobb. Az indiai-amerikai konyha összetalálkozása, és a szereposztása is remek a filmnek. Humoros, romantikus és tartalmas.

2017.05.12 Berto49

Kajapornó, ahogy előző véleményben olvasható. Ez a legkifejezőbb, legtalálóbb jelzője a filmnek. Lasse Hallström szégyenkezhet, hogy ilyen meseszerű, giccses film jött ki a keze alól az "Árvák hercege" és a "Gilbert Grape" után. Igaz, már nem előszö... Több

2019.08.10 dailyfilmsan

Szerintem egy nagyon hangulatos film. Tipikusan az a fajta ami egy életérzést, egy kultúrát mutat be. Jelen esetben a francia és az indiai konyha találkozását. Látványos és nem érdemes üres hassal nézni. Van egy romantikus töltet is ami átlengi az egész filmet. Egyszóval bájos, megéri megnézni.

2017.11.04 Bazzzsi

Nagyon bájos film. Van benne küzdés és komoly célok, aminek irányából eltántoríthatatlan az indiai srác. Szinte érzi az ember az ételek illatát. Nem túl erőltetett a szerelmi szál sem.

Az egymás felé néző két étterem digitálisan készült. A Maison Mumbai valóban nagy területen állt. A gyártók 75 méteres útszakaszon emeltek egy épületet, homlokzatot építették az ellenkező oldalon egy kék képernyővel a tetején.Szerző: diumiu

A regény a '90-es években íródott, de a a történetet korszerűsíteni kell a filmhez.Szerző: diumiu

A film producerei Oprah Winfrey és Steven Spielberg voltak.Szerző: mamiéstöti2

A filmet Franciaországban és Indiában forgatták. Szerző: dulkap