Fekete gyémántok (1976)

Fekete gyémántok

Cordelia Bennett   2016. 04. 28.

Szép film arról, hogy a tudós is lehet szenvedélyes és a társaságban is magabiztos, a gazdag férfiak által patronált gyönyörű nő is lehet tisztességes és a katasztrófák után is van újrakezdés.

luba323   2016. 09. 11.

Szerintem egyszerűen egy mestermű, nem is tudom, mikor olvastam a regényt, vagy hányszor is láttam ezt a filmet, de engem személy szerint mindig le tud kötni. Ez egy olyan film, ami minden generációnak tud valamit mondani, főleg talán morális szinten.

Nemecsek   2016. 03. 14.

Jókai sosem volt igazán a kedvencem, de ez a filmváltozat szerintem egyszerűen jobb, mint maga a regény. Igazán fordulatos, persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy lépten nyomon akciózás történik a filmben. Egy igencsak kimért cselekmény egy kissé merev karakterekkel megszórva. Ez a recept, a történethez pedig, mint Jókainál mindig, rengeteg türelem kell.

Huszti Péter
Huszti Péter
Koncz Gábor

Szerepelt még Somogyvári Rudolf, Tolnay Klári, Páger Antal, Sunyovszky Szilvia, Koncz Gábor, Márkus László, Szabó Sándor.

(seamandarin)