Furioza

Egy múltbéli esemény szétválasztja három barát sorsát. Váratlanul David (Mateusz Banasiuk) életében újra felbukkan Dzika (Weronika Ksiazkiewicz) - egykor élete szerelme, ma már tapasztalt rendőrnő. Olyan ajánlatot tesz neki, amelyet nem lehet visszautasítani. Vagy rendőrségi informátor… Több

Ország: Lengyelország
Premier: 2021.10.22. | Netflix (2022.04.07.)

2022.04.26 4EverAlfa

Nyers huligánfilm köntösbébe bújt krimi

A film a nyers erőszak profi, őszinte bemutatásával tárja elénk a huligánok életét. Hogy ez mennyire valósághű, azt nem tudom. A huliganizmus, mint körítés szerepel egy kemény drog-gengszter-zsaruk háborúban. A cselekmény egy árulás/nem árulás tipródás köré épül, a színészek nagyon meggyőzően alakítanak. A harcokra tökéletesen felkészítették őket, azok nagyon valóságosak, csak néha túlzók kissé. A 2,5 óra valóban hosszú, ennyibe belefért volna a személyiségek mélyebb kibontása, de nekem tetszett az egész. Persze elfogult vagyok a lengyelekkel.

2022.04.22 Di Canio

Egész jó focihuligános film, lengyel módra. Látványos, pörgős, bár kicsit talán hosszú lett, de profin össze lett rakva. Csak azért nem öt csillag, mert sablon-történet, rendőr-szál, árulás, gyilkosság stb. Mind-mind volt már más huligán filmekben, de valószínű, ebben van a legjobban megcsinálva.

2022.04.09 Lóri Ádámcsik

Közepes

Jól indul, de túl hosszúra nyújtották szerintem. A felétől már kicsit unalmas lett.

2022.04.06 zoltyah

Közepes film, és nem is néztem végig, mert semmitmondó, unalmas B kategória. Valahogy az angol és az olasz filmek sokkal jobbak huligános filmekben.

2022.04.06 Réthi

Elég súlyos film lett a Furioza, kemény, karcos, rendesen odatették a lengyelek. Tisztességes, erős film, jó szívvel ajánlom.