Gábor diák

A magyarországi török uralom idején játszódó történet hőse Gábor diák, aki pajtásával, Suki Balázzsal együtt, ahol csak tud, borsot tör a kegyetlen, Ali pasa orra alá. Egy alkalommal üldözőik elől Gül baba kertjébe menekülnek. Gábor diák megismeri és megszereti Gül baba leányát, Leilát, Suki pedig Veronikába, a magyar rabnőbe szeret bele. De Ali pasa - aki a háremébe akarja vitetni Leilát - elfogatja és halálra ítéli a két magyar fiút.

Forgatókönyvíró: Babay József, Ferenc Martos
Andaházy Margit
Krencsey Marianne
Zenthe Ferenc

2016.06.03 daniel52

Zenthe Ferenc alakítása számomra egy kicsit szokatlan, teljesen más, mint amit a későbbiekben megszokhattunk tőle. Egy picit zsenge és esetlen, ugyanakkor nagyon teátrális. Ez nekem egy kicsit keserű ízt hagyott, de a film ettől még nézhető.

2016.02.04 MiAzAki

A történet egy kicsit lassú, de szerintem remek szórakozás, az ,hogy kicsit a feledés homályába borult ez a film, talán annak is köszönhető, hogy nem igazán kapja meg azt a szakmai figyelmet, amit érdemel, pedig egy igazi musicallel van dolgunk.

A címszereplő Zenthe Ferenc, főszereplők Sinkovits Imre, Tompa Sándor.Szerző: seamandarin