A szakértő

A szakértő

Gli specialisti

Hud testvérét meglincselték a blackstone-iak, mert azzal vádolták, hogy a bankból pénzt lopott. Hud bosszút forral, és megjelenik a városban. Nyomozni kezd a pénz után, amit sosem találtak meg. Eközben furcsa figurákkal hozza össze őt a sors, többek között El Diablóval,… Több

Rendező: Sergio Corbucci
Forgatókönyvíró: Sergio Corbucci, Sabatino Ciuffini
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier: 1969.11.26.

2022.08.04 erahurka

Van benne két nagyon menő akciójelenet. A láncmellény jó poén, de sajnos pont úgy untam mint a legtöbb spagetti westernt. A sztori se nagy cucc, de azért jó sokáig húzzák. Moziban biztos jobban tetszett volna, ha adnák valahol (nem a Bemben) elmennék rá.

A film 310 millió líra bevételt termelt.Szerző: Filmbarbár

Mivel a Blackstone-ban játszódó jelenetek forgatása során hőhullám tombolt Róma környékén, Mario Adorf majdnem megfulladt a jelmezében.Szerző: Filmbarbár

A stábtagok és a színészek körében a forgatás kezdetén jó volt a hangulat, de az idő múlásával előjöttek a feszültségek az olasz és a francia stábtagok között, Françoise Fabian pedig összeszólalkozott a rendezővel egy tervezett megerőszakolós jelenet miatt.Szerző: Filmbarbár

Johnny Hallyday visszaemlékezései szerint a film nagy részét rögtönözték, sok jelenetet a forgatások helyszínén írtak meg.Szerző: Filmbarbár

Azért, hogy alkalmazkodjanak a filmbeli színészekhez, és hogy az alkotás Franciaországban is eladható legyen, a jelenetek többségét francia nyelven forgatták.Szerző: Filmbarbár