Elveszett próféciák

1. évad (2019) - 6 epizód
2. évad (2023) - 6 epizód

Jon Hamm
David Tennant

Angyalok, démonok, egy 11 éves Antikrisztus, egy boszorkány - és a közelgő Armageddon.

(Varga_Júlia)

Forgatókönyvíró: Neil Gaiman, Terry Pratchett
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2019.05.31.

2024.01.05 JRD

Kevés olyan film/könyv születik, aminek van értelme, mondandója. Nos, ez a kevesek közé tartozik, hiszen élces humorral és dogmákat feszegető fricskákkal hódítja meg a néző szívét. (A könyvet csak a sorozat megnézése után emeltem le a polcomról. Vala... Több

2020.04.23 valaja

Olvastam a könyvet és meg kell, hogy mondjam, a sorozat nagyon jól tolmácsolja az írók szavait.

2021.05.12 klimon

Intelligens humor, érdekes sztori, remek párbeszédek és jó alakítások. Ez minden, ami egy sikeres vígjátékhoz kell.

2023.08.04 LajosV

Menny és pokol

Az első évad egy szellemesen megírt sztori (Terry Pratchett!), több szálon futó cselekménnyel, ötletes karakterekkel és párbeszédekkel. A két főszereplő zseniálisan hozza a figurát, a démon a kedvencünk. Ezzel szemben a második évad sztorija ostobaság, semerre sem tart a cselekmény, főleg az angyal és a démon kapcsolatára koncentrálnak a túl hosszú epizódok alatt. Rajtuk kívül viszont a többi karakter nem igazán működik, eléggé hiteltelenek. A végére pedig egy akkora píszí giccsparádéba megy át az egész, hogy a Disney sírva könyörög a receptért. Konkrétan kiégett tőle az agyunk.

2023.08.28 Greta

Az első évad tökéletes, ezért az öt csillag. A második sajnos lassúbb és ötlettelenebb, főleg csak érzelmi húrokat penget. A főszereplőknek köszönhetően azért élvezhető, a humora is hozza az első évadét, de az izgalom, az hiányzik belőle, a történet is lapos.

(2023. 08. 16.)
Ezért az évadért Neil Gaiman fizetheti a terápiám számláit!
Az Elveszett próféciák visszatért! Ugyan az első évad teljesen feldolgozta Neil Gaiman és Terry Pratchett azonos című regényét, azaz nem volt könyvalap, a folytatás nem marad el az első színvonalától. Az Elveszett próféciák továbbra is komfortsorozat: két főhőse még mindig szerethető, a köztük lévő kémia továbbra is remekül működik, finom angol hum... Több

(2019. 10. 30.)
A Michael Sheen és David Tennant főszereplésével készült széria a látványban is fel tudott nőni az alapanyaghoz, így egyáltalán nem jár rosszul, aki az Amazon adaptációját választja. Több