70 Senki 2  (2025)

2025. 08. 22.
Ez a Senki 2 olyasmi volt, mint amikor egy háromnapos buli után hirtelen karikatúra lesz a sztoriból, elképesztően laza és véres, de érzelmileg totál légüres tér. Timo hozza a látványt és a kézikamerás brutalitást, de a karakterek mintha csak dekorációk lennének. Meg voltam elégedve, de maradt bennem valami hiány – mint amikor a buli után már nem tudod, mi történt.
2025. 06. 26.
Jó a bucolikus táj, meg az őszi pasztellszínek – full autumncore vibes –, de néha kicsit túlságosan is elnyújtott. Az eleje thrillerként indul, aztán átvált a családi drámába, de olyan pontokon, ahol a sztori leesik egymásról. Ettől néha érdekes, máskor meg kicsit hulla.

75 Elio  (2025)

2025. 06. 21.
Szép, szórványos mélyebb pillanatokkal, de néha olyan érzés, mintha túl sokat akartak volna belepréselni egyszerre: önelfogadás, gyász, intergalaktikus politika… Ettől néha rendezetlennek hat.
2025. 06. 06.
Ez a cucc konkrétan egy időutazásos hentelés. Vikingek, szamurájok, világháborús pilóták – mindegyik sztori külön mini akcióorgia. Az animáció néhol kicsit túl steril, de a sztorik és a karakterek viszik a hátukon.
Számomra mindig csodálatraméltók ezek a dokumentumfilmek. Egyszerűen lebilincselőek. Csakis ajánlani tudom!
Rocky (1976)
Avatar (2009)