Talia Shire
Burgess Meredith
Carl Weathers
Carl Weathers
Sylvester Stallone

Nem könnyű az élet a szegénynegyedben, és bár lehetetlennek tűnik, de Rocky Balboa megpróbál kitörni. Sok lehetősége nincs, így a sporttal, pontosabban a boksszal próbál szerencsét. Tehetséges, erős, célja egyenesen a profi világbajnoki cím, amivel akár milliókat is kereshetne. A… Több

Premier (HU): 1978.12.28. | HBO Max (2021.05.01.)
Több

2023.08.27 Ergit

Van minden, ami kell, hogy egy neve senki bokszoló nevet szerezzen magának.

2023.03.02 Zsolt Szabó

Alapmű és klasszikus

Rocky Balboa egy küszködő bokszoló, aki adósságbehajtóként dolgozik aprópénzért. Amikor a nehézsúlyú bajnok Apollo Creed Philadelphiába látogat, a menedzserei kitalálják, hogy bokszmeccset szeretnének Creed és egy helyi bokszoló között leszervezni, é... Teljes kritika

2015.04.18 Yosihiro

Én azt mondom ez remek film :) Mindenképp egy tisztelgés a sportág előtt és a régóta várt érzelmek ami hiányzott Stallone filmjeiből itt megjelenik. Az embernek az az érzése, hogy egy tipikus amerikai történet, de szerintem jól mutatja be milyen érté... Több

Zseniális mestermű Stallonera szabva....bemutatja egy igazi sportember útját a pokoltól a mennyig.Kitartással,akarattal,hittel övezve persze.Bele lehet kötni,hiszen nem tökéletes,de mindenféleképpen az ember lelkére hat.Kötelező darab.

2019.05.11 Thibo84

Hiába Stallone fejéből pattant ki az ötlet és fergeteges az alakítása, számomra vontatott és unalmas a történet, egy vergődés egészen addig amíg elérkezik a mérkőzés, ami érdekes módon 15 meccsen keresztül bírják mind a ketten.

A film forgatókönyvét Sylvester Stallone írta, mindössze 2 nap alatt, és a felesége segített benne.Szerző: Shelby07

A film megfilmesítésének jogát Irwin Winkler és Robert Chartoff producer meg akarta venni, de Sylvester szereplése nélkül.Szerző: Shelby07

Korábbi 350.000 dolláros ajánlatot visszautasította, mert ő nem szerepelhetett volna a filmben, majd ezután mégis eladta a film megfilmesítésénék jogát. Habár kevesebbet kapott érte, de így legalább ő is szerepelhetett a filmben.Szerző: Shelby07

Chuck Wepner 2003-ban Stallone-t beperelte, és azt állította, hogy a színész az ő beleegyezése nélkül használta fel a nevét. A pereskedés eltartott 3 évig, végül a színész peren kívül egyezett meg Wepnerrel és megállapodtak egy összegben, amit nem hoztak nyilvánosságra.Szerző: Shelby07

(2015. 07. 13.)
Kőkemény, de nagyon szerethető drámát tett le az asztalra, amely semmit sem veszített az erejéből az eltelt évtized során, még mindig földhöz vágósan jó darabról van szó! Több
A jeges élet
2020