Rocky

Deku   2017. 07. 08.

Stallone egyik leghíresebb filmje viszont számomra nem ütött akkorát ez az egész. Egész tűrhető kis film lett. Látványra mindenképpen de a sztorija itt ott gyenge lábakon állt. Legalábbis lenne miben kötekedni. Viszont eme hiányosságokat elnézve egész tűrhető

HercegPeter   2016. 12. 04.

Már vagy 100-szor láttam az összes részét mégsem unom meg. Mondjuk az ötödik rész nem tetszik, így azt mindig kihagyom. De minden más rész számomra szenzációs, főleg a negyedik. Persze itt is az első rész a legjobb, de más filmekkel ellentétben a folytatások nem annyival rosszabbak mint az azt megelőzők.

GedyPapa   2017. 03. 31.

Egy ikonikussá váló sportfilm-sorozat kezdő része. Az újdonság erejével és Stallone elementáris erejével robbant be a köztudatba. Nagyon szerettem főleg a lelki vonalát, de persze a meccs is feledhetetlen.

dailyfilmsan   2019. 06. 07.

Meglepően jó volt. Tetszett azt kell hogy mondjam. Volt benne túlzó rész is de volt benne igazán életszagú is és így megvolt az egyensúlya a filmnek. Meglepődve néztem Stalone-t aki az elvárásaimat felülmúlva alakított. Nagyon máshogy nem is tudom körülírni csak úgy hogy a filmnek van egy magávalragadó hangulata. Szerintem egyszer mindenképp érdemes megnézni. Ha nem is a boxolos jelenetek miatt akkor a zene, vagy a társadalomkritika ami benne van érdemessé teszi egy megtekintésre.

ZeroHero   2015. 05. 04.

Ha 100szor nem láttam akkor egyszer sem. Mindegyik rész tetszett, talán tényleg az 5. mondható kicsit gyengébbnek. A Rocky-sorozat mestermű, a valaha készült egyik, ha nem a legjobb filmsorozat a történelemben. Rocky személyisége, küzdeni tudása, kitartása és becsülete példamutató mindenki számára. Mikor először láttam, azonnal példaképpé vált. 10/11. PAZAR!

Talia Shire
Talia Shire
Burgess Meredith
Burgess Meredith
Carl Weathers
Carl Weathers
Sylvester Stallone

Kőkemény, de nagyon szerethető drámát tett le az asztalra, amely semmit sem veszített az erejéből az eltelt évtized során, még mindig földhöz vágósan jó darabról van szó! több»

A film forgatókönyvét Sylvester Stallone írta, mindössze 2 nap alatt, és a felesége segített benne.

(Shelby07)

A film megfilmesítésének jogát Irwin Winkler és Robert Chartoff producer meg akarta venni, de Sylvester szereplése nélkül.

(Shelby07)

Korábbi 350.000 dolláros ajánlatot visszautasította, mert ő nem szerepelhetett volna a filmben, majd ezután mégis eladta a film megfilmesítésénék jogát. Habár kevesebbet kapott érte, de így legalább ő is szerepelhetett a filmben.