Rocky V

Rocky immár túl van karrierje csúcsán. Utolsó küzdelmében a szovjet óriás, Drago ellen súlyosan megsérült. Felépülése sokáig tart, miközben azonban anyagi helyzete is egyre romlik. Az orvosok szerint ráadásul olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy ha még egyszer beszáll a ringbe, nem fogja… Több

Premier (HU): 1991.04.05. | HBO Max (2021.05.01.)
Több

2022.11.18 m.kaladze

Nekem a leggyengébb rész az egész szériából, de talán azért is, mert Rocky tisztára a padlóra esik, de azért itt is érdekes a történet, ezért adok neki 10-ből 7 pontot, vagyis itt 4****

2015.04.18 Yosihiro

Ez talán a Rocky sorozat leggyengább része. Igazából nehéz feldolgozni amgát mit is akar mondani a film. Család, karrier! A látványos box meg eltűnik. Ettől függetlenül lehet szeretni, de egy 3-as osztályzatnál többet nem ér! Ettől függetlenül ajánlom mindenkink, hogy nézze meg :) Üdv Yosihiro

Stallone ötletzsákja kiszakadt, és sajnos ez a része elég szerényre, szegényesre sikerült. Kevés sport jelenet, inkább a drámai vonalat erőltették. Kár, mert belerondít kissé a kultfilmek sorába. De ez is Rocky és ez is Stallone.

2019.05.12 Thibo84

Ezt a rész én kihagytam volna. Minden lehetséges probléma előtör, legyen szó családi - főleg apa és a fia közti konfliktus -, anyagi gondok és ráadásul a kesztyűt is le kell tennie. Elnyújtják ismét a cselekményeket. Aztán ott van Rocky tanítványa, a... Több

2018.07.26 Norbi

Itt túlságosan drámai elemeket kaptam az eddigi részekhez képest , mintha itt bepótolnák az az előző részekben elmaradt bajokat...nem volt a kedvencem, és sajnálom, hogy ez most nem jött nekik össze.

Tommy Gunn karakterét egy igazi bokszoló, Tommy Morrison alakítja, akinek 52 mérkőzése volt, 48 győzelem (43 K.O.), 3 vereség (1 Lennox Lewis ellen), 1 döntetlen. 1996-ban rájöttek, hogy HIV-pozitív. 2013. szeptember 1-jén hunyt el 44 évesen.Szerző: m.kaladze

1976-ban a Rocky főszerepéért Sylvester Stallone 23 ezer dollárt kapott, míg 14 évvel később, az ötödik részért már 15 milliós gázsival büszkélkedhetett. Ez az egyik legnagyobb színésznek járó "árfolyam-emelkedésnek" számít Hollywoodban. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Rocky kamasz fiát a filmben Stallone fia, Sage Stallone alakítja. Ez volt a második alkalom, hogy Sly valódi gyermeke szerepel egy Rocky-filmben (az első a Rocky II-ben volt, ahol Seargeoh Stallone volt Rocky gyermeke).Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez a film volt az egyetlen a Rocky-szériából, amely veszteséges volt. Stallone egyszer azt nyilatkozta, hogy a kapzsiság és az előző rész sikere miatt vágott bele a filmbe. Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 08. 17.)
Rocky Balboát a hatalmas szívéért szerettük, amely azonban most nem dobogott úgy, ahogy korábban, ezért képtelenség szeretni ezt a filmet, nem sikerült szépen búcsút vennie legendás szerepétől Stallonénak. Több