Mint a villám (1990)

Days of Thunder

HE7EDIK   2021. 07. 06.

A Top Gun Nascar autókkal kicserélve. Röviden ezzel lehetne összefoglalni, persze ettől függetlenül amit Tony Scott rendezett, az csakis szórakoztató lehet. A hab a tortára pedig a legjobb női korban lévő Kidman, nem is csodálom, hogy Cruise egyből beleszeretett...

Sabnock Sanatory   2020. 07. 16.

Hihetetlenül sablonos,kissé együgyű történet.Sportfilm,ami a versenyzés köré épül,de nem túl életszagú,és lapos.Cruise abszolúte rossz választás,és nekem itt Duvall játéka,és szerepe is idegesítő volt.Ami miatt nem tetszik,hogy az első negyedóra után tudjuk mi lesz a vége.Így aztán izgalom bennem semmi sem maradt.

Attila   2016. 11. 16.

Nekem egészen bejött, nem egy rossz film. Egy kellemes délutáni filmezéshez pont ideális. Tetszett, hogy elégé cselekményes, bár a párbeszédek nem olyan jól vannak megírva.

Domino   2015. 03. 01.

Szerintem ezt a filmet egyszerűen Tom Cruise alakítása sem igazán menti meg a középszerűségtől. Nagyon lapos történet, ami szinte teljesen kiszámítható. Szerintem egyszer meg lehet nézni, de sajnos nem hagy maradandó élményt maga után.

A forgatások alatt jött össze Nicole Kidman és Tom Cruise, majd a film befejezése után néhány hónappal, 1990 karácsonyán össze is házasodtak (december 24-én). Mindez annak dacára történt, hogy a forgatásokat zavarta a köztük lévő 7 centi magasságkülönbség. Cruise ugyanis ennyivel alacsonyabb, mint Nicole Kidman, aki 179 centi (Tom Cruise pedig csak 172 cm). A különbséget a filmben különböző filmezési trükkökkel tüntették el.

(Scriptor)

Tom Cruise megsérült az egyik autós jelenetben, amelyet a forgatás egy kezdeti fázisában vettek fel, így ekkor még a színészeknek nem volt idejük megtanulni a szövegüket. Cruise súgókártyákat ragasztott a szélvédőre, de az olvasás és a száguldás nem ment egyszerre.

A jelenetben, amikor Cole és Rowdy bérelt autókkal versenyeznek a tengerparton, madarak repülnek a magasba előlük. A madarakat madáreleséggel csalogatták oda, amiknek a nagy részét már az első részén el is ütötték.

Állítólag Tom Cruise választotta Nicole Kidmant a szerepre, miután látta őt a Halálos nyugalom (1989) című filmben.