Mint a villám

Days of Thunder

A forgatások alatt jött össze Nicole Kidman és Tom Cruise, majd a film befejezése után néhány hónappal, 1990 karácsonyán össze is házasodtak (december 24-én). Mindez annak dacára történt, hogy a forgatásokat zavarta a köztük lévő 7 centi magasságkülönbség. Cruise ugyanis ennyivel alacsonyabb, mint Nicole Kidman, aki 179 centi (Tom Cruise pedig csak 172 cm). A különbséget a filmben különböző filmezési trükkökkel tüntették el. Szerző: Recensor

Tom Cruise megsérült az egyik autós jelenetben, amelyet a forgatás egy kezdeti fázisában vettek fel, így ekkor még a színészeknek nem volt idejük megtanulni a szövegüket. Cruise súgókártyákat ragasztott a szélvédőre, de az olvasás és a száguldás nem ment egyszerre.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A jelenetben, amikor Cole és Rowdy bérelt autókkal versenyeznek a tengerparton, madarak repülnek a magasba előlük. A madarakat madáreleséggel csalogatták oda, amiknek a nagy részét már az első részén el is ütötték. Szerző: rbernadett

Állítólag Tom Cruise választotta Nicole Kidmant a szerepre, miután látta őt a Halálos nyugalom (1989) című filmben. Szerző: rbernadett