88% 2030 szavazat

Gru

Despicable Me

Will Arnett felszedett néhány kilót annak érdekében, hogy hitelesebben tudja nyújtani Mr. Perking hangját. Úgy gondolta, hogy az a néhány plussz kiló segíti őt abban, hogy egy nagy darab, súlyos ember benyomását keltse hangjával.Szerző: Archívum

Az esti mese az álmos kiscicákról (Sleepy Kittens) megvásárolhaó könyvalakban a boltokban, azonban ez nem tartalmazza a kihúzható kefét, ami a filmben viszont jelen van.Szerző: Archívum

A minyonok imádják az almát és a papaját. Szerző: Archívum

Pierre Coffin rendező és Chris Renaud alkották meg a nyelvet, melyet a minyonok beszélnek és "minion-ese"-nek nevezték el. Minden egyes szó, amit kiejtenek a filmben, külön-külön jelentéssel bír, nem csupán katyvasz.Szerző: Archívum

Egy elképzelés szerint a minyonok keletkezésére magyarázat, hogy egy mutáns DNS szálból alakultak ki. Szerző: Archívum

Csupán 7 minyonnak hangzik el a neve a filmben: Dave, Stuart, Kevin, Jerry, Tim, Mark és Phil.Szerző: Archívum

A minyonok között vannak gonoszak is. Ők azért lettek lila színűek, mert ha megnézzük a teljes színskálát, akkor látható, hogy a sárga ellentéte épp a lila.Szerző: Archívum

A minyonok olyan lényeg, akiknek nincs szükségük oxigénre az életben maradáshoz, továbbá a faggyal szemben is ellenállóak, éppen ezért túlélik a világűrt is.Szerző: Archívum

A minyonoknak összesen 5 különböző frizurája van.Szerző: Archívum

Egy elképzelés alapján a Minyonizátor hozta létre a minyonokat.Szerző: Archívum

A filmet készítő Illumination Entertainment-nek ez volt az első filmje.Szerző: moviewer

A film címe eredetileg nem Despicable Me(megvetendő én), hanem Evil Me (gonosz én) lett volna.Szerző: moviewer

Gru alakja egy császárpingvinhez hasonlít, ami előrevetíti a történetet, hiszen köztudott, hogy a hím császárpingvin gondoskodik az utódokról. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Gru családfájából kiolvasható, hogy édesanyját Marlinanak, édesapját pedig Robertnek hívják.Szerző: ArpiHajdu és Réci