Játszó nő

Joueuse
Videók

2023.01.12 Dorkateo

A sakkozó nő

Lírai szépségű film az élet meglepő fordulatairól. A magyar cím nem túl beszédes, angolul egyértelműbb: Queen to Play, a francia eredeti cím pedig - Joueuse - szintén csak a játékra utal. A casting tökéletes: Kevin Kline kiváló az undok, elzárkózó férfi szerepében, Sandrine Bonnaire-hez is illik a visszafogott, komoly, kissé bizonytalan nő szerepe. Jennifer Bealst ezúttal nem táncolni látjuk (mint a Flashdance-ben), hanem sakkozni. A sakkozós filmek sorában a legszebb drámai darab. A Vezércsel méltó párja.

2015.04.13 petera050

Mondjon ki mit akar, nekem nagyon tetszett! Egyrészt Korzika miatt, másrészt a téma, meg a történet miatt. A főszereplő egészen brilliáns volt, a mellékszereplők is nagyon jól játszottak. Egy picit talán túlnyújtották, de ennyi minden kifogásom csak.

2015.05.31 alexxx

Már a címe is megfogott, és ahogy felvezették az egészet. Nekem nagyon nagyon tetszett. Kétségkívül kell hozzá egy hangulat, vagy egyfajta lelkület ami értékesnek találja ezt a filmet. Határozottan nem akciódús, meg kell hagyni! De csodálatos, ahogy ... Több

2017.04.15 bahhama

Ez az a film, amire talán nem ülnék be a moziba a címe alapján, de otthoni tevezesnel véletlenül rabukkantam, majd többször megnéztem. Nagyon tetszett. Igazi mely film, megfogott.