Káin gyermekei

A Káin gyermekei Monory Mész András Bebukottak című dokumentumfilmjének (1985, Balázs Béla Stúdió) gyilkosságért elítélt fiatalkorú szereplőinek felkutatására és megszólaltatására vállalkozik. Gerő Marcell, rendező és László Sára társszerző-producer 2010-ben látta először a 80-as… Több

Rendező: Gerő Marcell
Forgatókönyvíró: Gerő Marcell, Sára László
Ország: Franciaország, Magyarország
Premier (HU): 2015.05.01. | HBO Max (2022.10.12.)

2018.11.08 Elkoo

Végig lekötött a dokumentumfilm.Én kötelezővé tetetném minden nyolcadik osztályos tanuló számára a megtekintését mondjuk egy osztályfőnöki óra keretein belül.

2017.12.28 MP170506

Nagyon megrázó és elgondolkodtató alkotás. Hiába csak egy dokumentumfilm végig le tudta kötni a figyelmem. Szörnyű az, amit elénk állít ez a film. Elismerésem.

2017.11.13 Zsceeeka

Ez talán az "előzményénél" is felkavaróbb, ahogyan látjuk, mi lett az akkori fiatalemberekből, akik akkor még talán bíztak a jobb jövőben, családban, stb...

A film megtörtént esetet dolgoz fel – olyan élettörténetek elevenednek fel benne, melyeket korábban gyilkosság, rablás, erőszak tört ketté.Szerző: erare

Monory-Mész András filmjét, a Bebukottakat (1985, Balázs Béla Stúdió), mely először foglalkozott a témával, megjelenését követően azonnal betiltották. Szerző: erare

Gerő Marcell rendezőnek ez az első dokumentumfilmje; semmi tapasztalata nem volt a műfajjal kapcsolatban.Szerző: erare

A rendezőnek és László Sára társszerző-producernek két évig tartott, míg felkutatták a film ’szereplőit’ – a korábban gyilkosságért bebörtönzött fiatalokat. Szerző: erare

A kutatásban segítségükre volt Sopsits Árpád Céllövölde című filmje, melyről kiderült, hogy a Bebukottak egyik főszereplőjének történetén alapul. Szerző: erare

(2015. 03. 28.)
Felnyitni egy lezárt könyvet
Külföldön díjakat nyert, itthon betiltották: Mész András Bebukottak című dokumentumfilmje nagy port kavart. Most, harminc évvel később, megtudhatjuk mi lett azóta az akkor, a fiatalkorúak börtönében kamera előtt valló fiatalokkal. A Káin gyermekei három félrecsúszott sors története. Több

Értékelés: 8.5/10
(2015. 08. 04.)
Kisiklott életek
Erős, elgondolkodtató darab, mely sokáig nem hagy nyugodni. Több

(2016. 03. 06.)
Hazánk egyik dokumentumfilmes csúcsteljesítménye ez az alkotás. Több