Ruby segítségével

Scott Wolf
Camille Sullivan
Sharon Taylor
Grant Gustin

Egy állami rendőr, aki álmát kergeti, hogy csatlakozhasson egy elit K-9-es egységhez, társul egy különleges ebbel: az okos, de csintalan menhelyi kölyökkutyával, Rubyval.

(Hupka Adrián)

Rendező: Katt Shea
Forgatókönyvíró: Karen Janszen
Zene: Joy Ngiaw
Premier: 2022.03.17. | Netflix (2022.03.18.)

2024.01.09 Janitsek Klaudia

Kedves, családi film, amit a legkisebbekkel is lehet nézni

Nagyon kedves kis film, amit akár a legkisebbekkel is lehet nézni. Nincs benne szemernyi erőszak sem, de sok-sok tanulság a kitartásról, türelemről és a szeretetről igen. Nagyon szép a főszereplő és a felesége közötti kapcsolat, és példaértékű a történetvezetés is, mert nem ül le a film egy percre sem. Olyan valóságos eseményeken alapuló tanmesét sikerült az asztalra tenni, ami könnyed, rövid és nélkülözi a műfajra jellemző hosszas „most kell sírni, mert ez nagyon megható” tipikus részeket.

2022.03.18 Dorkateo

a nap véleménye

Egy ADHD-s kutya?

Előre szólok, a film megtekintése veszélyes. Nagy a valószínűsége, hogy a záró képsorok nézése közben örökbe fogadható kutyát fogsz keresni a neten! Ruby egy menhelyi kutyus, akit már többször visszavittek zűrös természete miatt. Ekkor talál rá Dani... Teljes kritika

2022.04.10 Alexa

Ne add fel elsőre!

Adott egy kedves, de rossz magaviseletű kutyus a menhelyen, akit folyton visszavisznek, mert nem tudják kezelni. Majd az egész élete megváltozik Rubynak és az örökbefogadó gazdájának, illetve a családjának is. Szépen végigvezet a film a nehezségeken, és hogy mennyit számít az, ha nem előítéletekkel, gyors megoldásokat keresve túllépünk a problémákon. Gyerekekkel is simán nézhető, kedves kis film. A komoly mondanivalója valahogy mégsem tett rám mély benyomást, pedig ráadasul nagy kutyarajongó vagyok. Szóval nagyjából minden megvan a filmben, de mégsem egy "Marley és én" film. Egyébként a főszereplőt ismerhetitek a Flash című sorozatból, ahol ő alakítja Flash szuperhőst, fura is volt ebben a szerepben látni. Volt amúgy egy megjegyzés is a feleségétől a filmben - nem tudtam eldönteni, poénnak szánták-e, vagy csak teljesen a véletlen műve volt -, ahol utal is a férje szupererejére. :)

2022.04.11 Klauka89

Őszintén... Jobbra számítottam. Nem az a tipikus kedves, aranyos, megszokott kutyás film, amiket már ismerünk. Nem tudtam megszeretni, unaloműzőnek volt jó csak.

2022.03.18 Zombie

A film középpontjában az áll, hogy a hit és a bizalom mit tehet az emberekkel. A befejezés nagyon megfogott. Nem gondoltam, hogy ez lesz. Ez egy nagyszerű családi film. A végén úgy fogod érezni, hogy szeretnél egy kutyát.

A film alapvetően jól ábrázolja a valós történetet, kivéve egy ponton. A K9-es főnök, Zarella már korábban elkezdett menhelyi kutyákkal dolgozni, mert a fajtiszta németjuhászok nagyon drágák és lassan beszerezhetőek voltak. Tehát nem Ruby volt az első menhelyi kutya a Rhode Island-i egységben.Szerző: Dorkateo

Daniel még mindig dolgozik Rubyval, valamint egy új kutyával, Kodával is.Szerző: Dorkateo

Míg a filmen úgy tűnik, hogy az eltűnt kisfiút megkeresni Ruby második feladata volt, valójában 6 évvel később történt mindez, amikor Ruby már nagyon tapasztalt mentőkutya volt.Szerző: Dorkateo

Patricia Inman, a menhely önkéntese azt mondta, hogy Ruby nehezen tanult kiskora óta. Nem akart ülni vagy feküdni. Egyszerűen soha nem hagyta abba a mozgást. Különleges volt, és különleges emberre volt szüksége. Ez lett Daniel, aki hasonló problémákkal küzdött.Szerző: Dorkateo

Maci, a filmben Rubyt alakító collie kutya szintén menhelyről került ki az utolsó pillanatban, hogy a filmben szerepeljen.Szerző: Dorkateo

(2022. 04. 03.)
Ez a film nem akar mély gondolatokat megosztani, nem akar tanítani, okítani, csak azt akarja, amit egy kutya. Boldogságot adni annak, aki vele van. Persze van mondanivalója. Fogadjunk örökbe, ha tehetjük, védjük az állatokat, segítsük őket ne rontsuk a helyzetüket, hiszen ők lehetnek a legnagyszerűbb társak az életünkben. Több