Győző Nyírbátorban látta meg a napvilágot, és mára már az egész ország megismerte a nevét. A színész számos sikeres színdarab, televíziós sorozat, műsor és film főszereplője volt, ismerjük az életét, gondolhatnánk, de vajon tényleg így van?
Győző útja a pokolba hosszú és gyötrelmes volt, tíz… több»
Viszkis után kis hazánk másik büszkeségének fiatalkorát is sikerült filmre vinni, így nézhetjük két órán keresztül, ahogy összefossa-hányja magát, nőket d*g, játssza a fejét. No meg itt van még nekünk Csernus doktor is, nyomokban el is sikerült kapni... több»
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Még nyáron olvastam Szabó Győző könyvét, mely alapján a film készült. A könyv inkább arra a kilenc évre fókuszál, amikor Győző a különböző kábítószereket fogyasztotta, a film viszont kiemeli a heroinos korszakát, valamint nagyrészt azt az időszakot próbálja bemutatni részletesen, amikor megismerkedett Dr. Csernus Imrével, és hogyan próbált meg leszokni a drogokról. A filmben a színészek rengeteget adnak hozzá a karaktereikhez, valamint a drogos élet sötét oldalát és kockázatait is láthatjuk: milyen hatással van a szerhasználó a közvetlen környezetére, ők hogyan élik meg ezt az időszakot. Kik állnak végig mellette? A film egyik meghatározó jelenete, ami a fordulópont lehetett a történetben, amikor a rendőrök rátörtek a drogtanyára, és mindenkit elvittek, kivéve Győzőt, akinek sikerült elbújnia egy ágynak a belsejében. Ezután egyszer még látjuk, hogy belövi magát a Duna parton, majd visszamegy a OPI-ba, ahol korábban kezelték. Összességében azt gondolom, hogy a film inkább Csernus doktor és Győző kapcsolatát emeli ki (a droghasználat mellett), és akár egy folytatást is megnéznék az előzményekről is, melyben Győző a különböző szerekkel kísérletezett 9 év alatt, hiszen Molnár Áron kiváló alakítást nyújtott Szabó Győző szerepében.
Kemény két óra volt, de az életben ez a néhány hónap biztos sokkal keményebb volt. Csernus doki jellemábrázolása nagyon jól sikerült. Óriási gratula a dokinak az eredményeihez, akárhogy is érte el azokat, na meg persze Győzőnek is, hogy végül megnyer... több»
Egy újabb remek magyar film. A történet két főszereplője mérhetetlenül egoista ember: Szabó Győző, a színész, és Dr. Csernus Imre, a pszichiáter. Győző egoizmusa kizárólag arról szól, hogyan fordítsa előnyére élete minden helyzetét, manipulál másokat, csak magával törődik. Csernus hasonlóan manipulatív egoizmusa mégis teljesen más, ő segíteni akar másokon. Kettejük küzdelmét mutatja be a történet.
A film 162 651 970 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 104 307 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
Molnár Áron a film egyik közönségtalálkozóján elmondta, hogy Éva és Dr. Csernus története fikció, a valóságban nem történt meg, csak a filmben.
(Gábor390920 )Molnár Áron egy interjúban elmondta, hogy a Szabó Győző rengeteget segített neki a szerepre való felkészülésben.
(hp)Bár a Toxikoma alapjául szolgáló azonos című bestseller Szabó Győző életének tíz évét öleli fel, a film elsősorban a terápiás időszakra fókuszál.
(hp)A film alkotói elmondták, hogy a forgatókönyv megírása során számos alkalommal konzultáltak a történet két központi alakjával, Szabó Győzővel és Csernus Imrével.
(hp)