indingo   2019. 03. 17.

Egyszerű és sallangmentes történet egy a szakadék szélére sodródott fiúról és annak édesapjáról, aki mindenáron igyekszik megmenteni a fiát.

petraszab   2019. 04. 14.

Engem megfogott a film egyszerűsége. Nem egyszerű témát dolgoz fel mesterien.

elekm90   2019. 02. 09.

Nyomasztó hangulatú, de nagyon jó film, a két főszereplő kiváló alakítása sokat dob a filmen. A zenék is nagyon illenek a film hangulatához. 8/10

kasztni   2019. 01. 29.

Fuh, hát én nagyon vártam ezt a filmet, és nem is okozott csalódást. Egyszerűen az egyik legszívfacsaróbb emberi történet, amit az utóbbi években láttam. Pont az a kategória, amit mindenkinek látnia kell!

justynaw   2019. 01. 27.

Steve Carell és Timothee Chalamet kettőse viszi a pálmát. Az ő alakításaik csakugyan teljesen aládúcolják a filmet, és talán pont ez a gyengéje is, hiszen mindez valahogy elpúderezi a film apróbb hibáit, amelyek nem is igazán vészesek, nem vesz el az élményből, de azért ott vannak. Ajánlom ezt a filmet mindenkinek, nem is tudok mondani ehhez hasonló amely ugyan ebben a témában született, de mégis ennyire egyedien közelítené meg azt.

Stefanie Scott
Amy Ryan
Timothy Hutton

Igaz, hogy az üzenet az, hogy ne elítéljük a drogfüggőket, hanem próbáljuk őket megérteni és segíteni rajtuk, ahogy az apa is próbál a fián, ám a rendező nem rest megmutatni a másik oldalát is a dolgoknak, azt, hogy éget fel az ember minden hidat maga körül a pszichedelikus anyagok miatt, miközben módszeresen veszít el darabkákat emberi mivoltából újra és újra. több»

A Csodálatos fiú egy őszinte, jóindulatú, bár kissé felületes feldolgozása a kábítószer függőségnek és a fiatalok elidegenedésének, amelyet igazán különlegessé Steve Carellés Timothée Chalamet alakításai tesznek, illetve a saját, sokszor ábrándszerű vágás – nagyívű következtetéseket nem tud levonni, de kiválóan mutatja be, hogy bárki lehet drogfüggő, és hogy ez milyen borzasztó következményekkel járhat. több»

A drog rossz, értem? Nagyon rossz. Tényleg. Ha most gondolsz is a sorok mögé némi iróniát, a filmet látva ezt biztosan elfelejted majd. több»

Timothée Chalamet több mint tíz kilót fogyott a szerep kedvéért. A forgatáson egy konzultáns és egy orvos is végig mellette volt, hogy minél hitelesebb alakítást nyújthasson.

Steve Carell és Amy Ryan A hivatal-ban is együtt állt a kamerák elé.

A filmet álló ovációval fogadta a közönség a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.