Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Stefanie Scott
Amy Ryan
Timothy Hutton

BoBamburg   2019. 12. 02.

Valamivel többet vártam volna a filmtől. Nem mintha rossz lenne, de nagyon monoton és egyhangú az egész, az elején tényleg felkeltette az érdeklődésem, de a cselekmény haladtával egyre laposabb lett. Mindig ugyan az ismétlődött, a srác megígéri, hogy leteszi a drogokat, elhiszik neki, aztán persze megint kábszizik. Sajnálom, mert egy elég ütős családi drámát kilehetett volna hozni belőle, hiszen elég erős alapanyag a drogfüggőség.

indingo   2019. 03. 17.

Egyszerű és sallangmentes történet egy a szakadék szélére sodródott fiúról és annak édesapjáról, aki mindenáron igyekszik megmenteni a fiát.

Lonka   2019. 08. 16.

Engem annyira nem nyűgözött le e a film. Minid megrázó, ha egy ember drogokhoz nyúl, de láttam már jobbat is a témában.

VvV   2019. 10. 28.

Számomra hiányzott valami a filmből. Valahogy az érzelmeket nem igazán tudta átadni.

Hakker   2019. 10. 16.

Remek film két ember küzdelméről. Vannak olyan pillanatok, mikor az emberek saját magukat hibáztatják, ami végül szépen lassan felemésztí őket. Az önostorozás pillanatában, önmagunkba kell szállni és végig kell gondolni, hogy amikor szűkség volt a segítségünkre, mi minden tőlünk telhetőt megtettünk-e. Az apa szerintem erőn felül teljesített, mikor az üres hitegetések ellenére segítő kezet nyújtott. Vannak ebben a témában sokkal fajsúlyosabb filmek.

Igaz, hogy az üzenet az, hogy ne elítéljük a drogfüggőket, hanem próbáljuk őket megérteni és segíteni rajtuk, ahogy az apa is próbál a fián, ám a rendező nem rest megmutatni a másik oldalát is a dolgoknak, azt, hogy éget fel az ember minden hidat maga körül a pszichedelikus anyagok miatt, miközben módszeresen veszít el darabkákat emberi mivoltából újra és újra. több»

A Csodálatos fiú egy őszinte, jóindulatú, bár kissé felületes feldolgozása a kábítószer függőségnek és a fiatalok elidegenedésének, amelyet igazán különlegessé Steve Carellés Timothée Chalamet alakításai tesznek, illetve a saját, sokszor ábrándszerű vágás – nagyívű következtetéseket nem tud levonni, de kiválóan mutatja be, hogy bárki lehet drogfüggő, és hogy ez milyen borzasztó következményekkel járhat. több»

A drog rossz, értem? Nagyon rossz. Tényleg. Ha most gondolsz is a sorok mögé némi iróniát, a filmet látva ezt biztosan elfelejted majd. több»

Timothée Chalamet több mint tíz kilót fogyott a szerep kedvéért. A forgatáson egy konzultáns és egy orvos is végig mellette volt, hogy minél hitelesebb alakítást nyújthasson.

Steve Carell és Amy Ryan A hivatal-ban is együtt állt a kamerák elé.

A filmet álló ovációval fogadta a közönség a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.