Csodálatos fiú (2018)

Beautiful Boy

csd   2020. 08. 21.

Rossz hír odaátról

Nehéz találni olyan filmet, amely ennél jobban adná át a reménytelenséget vagy épp a kilátástalanságot. Azt gondolom, hogy a kábítószerfüggőség témájához általában nagyon triviálisan közelít a filmszakma, vagy épp sarkít, vagy épp a hozzá nem értés érezhető ki belőlük. A Csodálatos fiú ebből a szempontból rendkívül nyers, ugyanakkor érzéki filmalkotás. Bár a cél talán az volt, hogy ezúttal nem a magának a függő személynek a puszta viszontagságait és szenvedését ábrázolják, hanem szeretteiét. És talán ebből a szempontból a legmetszőbb az egész. Az apa karaktere pont az a személy, akiébe a legtöbben könnyebben bele tudjuk élni magunkat, és el tudjuk képzelni, mit is éreznénk, ha egy hozzánk közel álló személy válna a drogok rabjává. Innen nézve a film teljesítette a küldetését.

indingo   2019. 03. 17.

Egyszerű és sallangmentes történet egy a szakadék szélére sodródott fiúról és annak édesapjáról, aki mindenáron igyekszik megmenteni a fiát.

VvV   2019. 10. 28.

Számomra hiányzott valami a filmből. Valahogy az érzelmeket nem igazán tudta átadni.

Lonka   2019. 08. 16.

Engem annyira nem nyűgözött le e a film. Minid megrázó, ha egy ember drogokhoz nyúl, de láttam már jobbat is a témában.

BoBamburg   2019. 12. 02.

Valamivel többet vártam volna a filmtől. Nem mintha rossz lenne, de nagyon monoton és egyhangú az egész, az elején tényleg felkeltette az érdeklődésem, de a cselekmény haladtával egyre laposabb lett. Mindig ugyan az ismétlődött, a srác megígéri, hogy... több»

elekm90   2019. 02. 09.

Nyomasztó hangulatú, de nagyon jó film, a két főszereplő kiváló alakítása sokat dob a filmen. A zenék is nagyon illenek a film hangulatához. 8/10

Greeta   2019. 08. 07.

Nem lehet könnyű egy családnak végignézni, ahogy egy közülük elgyengül és egyre csak távolodik tőlük. Megrázó és elgondolkodtató film.

Stefanie Scott
Amy Ryan
Timothy Hutton

Timothée Chalamet több mint tíz kilót fogyott a szerep kedvéért. A forgatáson egy konzultáns és egy orvos is végig mellette volt, hogy minél hitelesebb alakítást nyújthasson.

Steve Carell és Amy Ryan A hivatal-ban is együtt állt a kamerák elé.

A filmet álló ovációval fogadta a közönség a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A film költségvetése 25 millió dollár volt, azonban mindössze 9 milliós bevételt ért el Észak-Amerikában.

A film cselekménye David Sheff " Beautiful Boy: A Father's Journey Through His Son's Addiction" és Nic Sheff "Tweak: Growing Up on Methamphetamines" című memoárján alapszik.

A Csodálatos fiú első angol nyelvű filmje.

A film vágása hét hónapot vett igénybe, ez idő alatt többször is teljesen újravágták a filmet. Nico Leunen, aki már több alkalommal is együtt dolgozott nel eredetileg nem szerződött le a filmhez, de a rendező annyira elégedetlen volt a film vágásával, hogy megérte őt, hogy csatlakozzon hozzá Los Angelesben, és vállalja el a munkát.

A film forgatása 2017. március 27-én kezdődött meg és májusban ért véget. A munkálatok Los Angelesben és San Franciscóban zajlottak.

A Csodálatos fiú premierje 2018. szeptember 7-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A Csodálatos fiút alapvetően pozitívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon százhetvenhat szemlézett cikket követően 68 százalékon áll (2018. december).

Igaz, hogy az üzenet az, hogy ne elítéljük a drogfüggőket, hanem próbáljuk őket megérteni és segíteni rajtuk, ahogy az apa is próbál a fián, ám a rendező nem rest megmutatni a másik oldalát is a dolgoknak, azt, hogy éget fel az ember minden hidat maga körül a pszichedelikus anyagok miatt, miközben módszeresen veszít el darabkákat emberi mivoltából újra és újra. több»

A Csodálatos fiú egy őszinte, jóindulatú, bár kissé felületes feldolgozása a kábítószer függőségnek és a fiatalok elidegenedésének, amelyet igazán különlegessé Steve Carellés Timothée Chalamet alakításai tesznek, illetve a saját, sokszor ábrándszerű vágás – nagyívű következtetéseket nem tud levonni, de kiválóan mutatja be, hogy bárki lehet drogfüggő, és hogy ez milyen borzasztó következményekkel járhat. több»

A drog rossz, értem? Nagyon rossz. Tényleg. Ha most gondolsz is a sorok mögé némi iróniát, a filmet látva ezt biztosan elfelejted majd. több»