Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Amy Ryan
Timothy Hutton

csd   2020. 08. 21.

Rossz hír odaátról

Nehéz találni olyan filmet, amely ennél jobban adná át a reménytelenséget vagy épp a kilátástalanságot. Azt gondolom, hogy a kábítószerfüggőség témájához általában nagyon triviálisan közelít a filmszakma, vagy épp sarkít, vagy épp a hozzá nem értés érezhető ki belőlük. A Csodálatos fiú ebből a szempontból rendkívül nyers, ugyanakkor érzéki filmalkotás. Bár a cél talán az volt, hogy ezúttal nem a magának a függő személynek a puszta viszontagságait és szenvedését ábrázolják, hanem szeretteiét. És talán ebből a szempontból a legmetszőbb az egész. Az apa karaktere pont az a személy, akiébe a legtöbben könnyebben bele tudjuk élni magunkat, és el tudjuk képzelni, mit is éreznénk, ha egy hozzánk közel álló személy válna a drogok rabjává. Innen nézve a film teljesítette a küldetését.

indingo   2019. 03. 17.

Egyszerű és sallangmentes történet egy a szakadék szélére sodródott fiúról és annak édesapjáról, aki mindenáron igyekszik megmenteni a fiát.

VvV   2019. 10. 28.

Számomra hiányzott valami a filmből. Valahogy az érzelmeket nem igazán tudta átadni.

Lonka   2019. 08. 16.

Engem annyira nem nyűgözött le e a film. Minid megrázó, ha egy ember drogokhoz nyúl, de láttam már jobbat is a témában.

elekm90   2019. 02. 09.

Nyomasztó hangulatú, de nagyon jó film, a két főszereplő kiváló alakítása sokat dob a filmen. A zenék is nagyon illenek a film hangulatához. 8/10

BoBamburg   2019. 12. 02.

Valamivel többet vártam volna a filmtől. Nem mintha rossz lenne, de nagyon monoton és egyhangú az egész, az elején tényleg felkeltette az érdeklődésem, de a cselekmény haladtával egyre laposabb lett. Mindig ugyan az ismétlődött, a srác megígéri, hogy... több»

Greeta   2019. 08. 07.

Nem lehet könnyű egy családnak végignézni, ahogy egy közülük elgyengül és egyre csak távolodik tőlük. Megrázó és elgondolkodtató film.

Timothée Chalamet több mint tíz kilót fogyott a szerep kedvéért. A forgatáson egy konzultáns és egy orvos is végig mellette volt, hogy minél hitelesebb alakítást nyújthasson.

Steve Carell és Amy Ryan A hivatal-ban is együtt állt a kamerák elé.

A filmet álló ovációval fogadta a közönség a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A film költségvetése 25 millió dollár volt, azonban mindössze 9 milliós bevételt ért el Észak-Amerikában.

A film cselekménye David Sheff " Beautiful Boy: A Father's Journey Through His Son's Addiction" és Nic Sheff "Tweak: Growing Up on Methamphetamines" című memoárján alapszik.

Fordítva szoktuk elsütni ezt a paradoxont, de a Csodálatos fiú esetében éppen az a helyzet, hogy inkább jó, mint érdekes film. több»

A Csodálatos fiú című film lehet, hogy nem váltja meg a világot, de hiteles, szép és katartikus. több»

A Csodálatos fiú egy őszinte, jóindulatú, bár kissé felületes feldolgozása a kábítószer függőségnek és a fiatalok elidegenedésének, amelyet igazán különlegessé Steve Carellés Timothée Chalamet alakításai tesznek, illetve a saját, sokszor ábrándszerű vágás – nagyívű következtetéseket nem tud levonni, de kiválóan mutatja be, hogy bárki lehet drogfüggő, és hogy ez milyen borzasztó következményekkel járhat. több»