Csodálatos fiú

Beautiful Boy

Timothée Chalamet több mint tíz kilót fogyott a szerep kedvéért. A forgatáson egy konzultáns és egy orvos is végig mellette volt, hogy minél hitelesebb alakítást nyújthasson. Szerző: hp

Steve Carell és Amy Ryan A hivatal-ban is együtt állt a kamerák elé. Szerző: hp

A filmet álló ovációval fogadta a közönség a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

A film költségvetése 25 millió dollár volt, azonban mindössze 9 milliós bevételt ért el Észak-Amerikában. Szerző: hp

A film cselekménye David Sheff " Beautiful Boy: A Father's Journey Through His Son's Addiction" és Nic Sheff "Tweak: Growing Up on Methamphetamines" című memoárján alapszik.Szerző: hp

A Csodálatos fiú első angol nyelvű filmje. Szerző: hp

A film vágása hét hónapot vett igénybe, ez idő alatt többször is teljesen újravágták a filmet. Nico Leunen, aki már több alkalommal is együtt dolgozott nel eredetileg nem szerződött le a filmhez, de a rendező annyira elégedetlen volt a film vágásával, hogy megérte őt, hogy csatlakozzon hozzá Los Angelesben, és vállalja el a munkát. Szerző: hp

A film forgatása 2017. március 27-én kezdődött meg és májusban ért véget. A munkálatok Los Angelesben és San Franciscóban zajlottak. Szerző: hp

A Csodálatos fiú premierje 2018. szeptember 7-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

A Csodálatos fiút alapvetően pozitívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon százhetvenhat szemlézett cikket követően 68 százalékon áll (2018. december). Szerző: hp

A filmet nagy sikerrel vetítették a legrangosabb filmfesztiválokon. Díjazták egyebek mellett San Diegóban, két elismerést is begyűjtött a Hollywood Film Awardson, Chicagóban és Aspenben, de Timothée Chalamet-t a legjobb férfi mellékszereplő kategóriájában Golden Globe-díjra is jelölték. Szerző: hp