Vélemények: Csodálatos fiú (2018)

Alexa   2021. 10. 24.

Számos drogos film létezik, ez abban a leginkább más, hogy azt az oldalát mutatja be, ahogy a környezete és családja megéli az egész függőségi problémát. Teszi mindezt nemes egyszerűséggel és őszinteséggel. Akik a valós életben is tapasztalták ennek ... több»

csd   2020. 08. 21.

Rossz hír odaátról

Nehéz találni olyan filmet, amely ennél jobban adná át a reménytelenséget vagy épp a kilátástalanságot. Azt gondolom, hogy a kábítószerfüggőség témájához általában nagyon triviálisan közelít a filmszakma, vagy épp sarkít, vagy épp a hozzá nem értés érezhető ki belőlük. A Csodálatos fiú ebből a szempontból rendkívül nyers, ugyanakkor érzéki filmalkotás. Bár a cél talán az volt, hogy ezúttal nem a magának a függő személynek a puszta viszontagságait és szenvedését ábrázolják, hanem szeretteiét. És talán ebből a szempontból a legmetszőbb az egész. Az apa karaktere pont az a személy, akiébe a legtöbben könnyebben bele tudjuk élni magunkat, és el tudjuk képzelni, mit is éreznénk, ha egy hozzánk közel álló személy válna a drogok rabjává. Innen nézve a film teljesítette a küldetését.

indingo   2019. 03. 17.

Egyszerű és sallangmentes történet egy a szakadék szélére sodródott fiúról és annak édesapjáról, aki mindenáron igyekszik megmenteni a fiát.

elekm90   2019. 02. 09.

Nyomasztó hangulatú, de nagyon jó film, a két főszereplő kiváló alakítása sokat dob a filmen. A zenék is nagyon illenek a film hangulatához. 8/10

Lonka   2019. 08. 16.

Engem annyira nem nyűgözött le e a film. Minid megrázó, ha egy ember drogokhoz nyúl, de láttam már jobbat is a témában.

BoBamburg   2019. 12. 02.

Valamivel többet vártam volna a filmtől. Nem mintha rossz lenne, de nagyon monoton és egyhangú az egész, az elején tényleg felkeltette az érdeklődésem, de a cselekmény haladtával egyre laposabb lett. Mindig ugyan az ismétlődött, a srác megígéri, hogy... több»

VvV   2019. 10. 28.

Számomra hiányzott valami a filmből. Valahogy az érzelmeket nem igazán tudta átadni.

Greeta   2019. 08. 07.

Nem lehet könnyű egy családnak végignézni, ahogy egy közülük elgyengül és egyre csak távolodik tőlük. Megrázó és elgondolkodtató film.

petraszab   2019. 04. 14.

Engem megfogott a film egyszerűsége. Nem egyszerű témát dolgoz fel mesterien.

justynaw   2019. 01. 27.

Steve Carell és Timothee Chalamet kettőse viszi a pálmát. Az ő alakításaik csakugyan teljesen aládúcolják a filmet, és talán pont ez a gyengéje is, hiszen mindez valahogy elpúderezi a film apróbb hibáit, amelyek nem is igazán vészesek, nem vesz el az... több»

kasztni   2019. 01. 29.

Fuh, hát én nagyon vártam ezt a filmet, és nem is okozott csalódást. Egyszerűen az egyik legszívfacsaróbb emberi történet, amit az utóbbi években láttam. Pont az a kategória, amit mindenkinek látnia kell!