Eltörölt fiú (2018)

Garrard Conley
Garrard Conley
Cherry Jones

elekm90   2021. 08. 30.

Joel Edgerton rendezőként ismét bizonyított számomra. Egy lassabb folyású, de nagyon hatásos dráma. Borzasztó belegondolni, hogy a filmben bemutatott programokat valaki valós megoldásnak gondolta a homoszexualitás "gyógyítására". Lucas Hedges remekel, a nagynevű mellékszereplők szintén egytől-egyig jók.

Anti007   2021. 05. 10.

Ahol az ima és a terápia nem segít

Teljesen érthető, hogy az emberek többsége gondolkodást nem igénylő kikapcsolódásra vágyik. Általában én is így vagyok vele, de azért néha kifejezetten éhezem egy komolyabb filmre. Vannak olyan témák, történetek, amiket nem szíves... teljes kritika»

indingo   2019. 06. 16.

Maga a történet az átnevelő táborokkal nagyon érdekelt, de a film nem nyerte el a tetszésemet. Kicsit darabosnak éreztem, és maradt bennem hiányérzet a végén.

ZeroHero   2019. 10. 02.

Joel Edgerton az írója, a rendezője és az egyik mellékszereplője is a filmnek, és szerintem mindhármat kitűnően oldotta meg. Komoly és lassú film sok mondanivalóval, sok olyan dologgal, amit nehéz elsőre befogadni. Russel Crowe szokás szerint nagyon jó, Nicole Kidman pedig szokás szerint nem az.

TomÁcs   2019. 09. 24.

Egy komoly film egy komoly történetről. Nem túl látványos, de mély gondolatokkal foglalkozó történet.

Lonka   2019. 08. 16.

Lucas Hedges az egyik legtehetségesebb fiatal színész Hollywoodban, de ezen a filmen ő sem tudott segíteni. Picit úgy éreztem, hogy nem mernek nekünk sok mindent megmutatni.

belavagyok   2020. 10. 26.

Annyira feldühítenek az ilyen történetek, hogy ez megeshet. Emberek azt hiszik, hogy választható vagy alakítható, hogy ki melyik nemhez vonzódik.

A film forgalmazási jogaiért komoly küzdelem zajlott az Amazon, a Netflix, az Annapurna Pictures és a Focus Features között. Végül utóbbi szerezte meg a jogokat.

A színész-énekes, Troye Sivan, aki maga is játszik a filmben, két dallal is hozzájárult a filmzenéhez.

A film alapjául szolgáló mű szerzőjének, Garrard Conley-nek felajánlották, hogy írja meg a forgatókönyvet, de nem élt a lehetőséggel, mondván, a filmes jobban ért ahhoz, hogyan kell megírni egy forgatókönyvet.