Eltörölt fiú

Garrard Conley
Garrard Conley
Cherry Jones
Lucas Hedges

Jared boldog és kiegyensúlyozott életet él, barátnője van, iskolai tanulmányai pedig kitűnőnek mondhatók. Lassan azonban rá kell jönnie, hogy a saját neméhez vonzódik, ettől pedig szorongani kezd. Keserűségét tetézi, hogy egy nap szexuális erőszak áldozata lesz. Miután bevallja… Több

Rendező: Joel Edgerton
Forgatókönyvíró: Garrard Conley, Joel Edgerton
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier: 2018.09.01.

2023.07.11 johny0051

A bigott, vallási fanatizmus tipikus esete

Azt gondolom, hogy nagyon fontos, hogy legyenek ilyen filmek, mert ezek a filmek nagyon sokat segíthetnek azoknak, akik ugyanilyen vagy hasonló helyzetben vannak. Ugyanis a film rávilágít sok olyan kérdésre, amire kétségbeesetten keresik a választ, és segíthet abban, hogy megértsék és fel tudják dolgozni ezt a helyzetet saját maguk. Mert sok esetben nagyon nehéz, ha egy bigott, vallási fanatikus szülő belekényszeríti a gyerekét a saját mentális korlátai által eltorzított világába, ami az övé és nem a gyerekéé. A gyereknek is kell, hogy legyen saját érékrendje, mentalitása, mert a szülő feladata megteremteni egy olyan közeget, ahol biztosítva van a gyerek fejlődése fizikálisan, mentálisan és erkölcsi értelemben egyaránt. A vallás fontos, de nem lehet alárendelni neki mindent, minden körülmények között, ahogy ez sokaknál történik. Sajnos egyeseknél a gondolkodás évszázadokkal le van maradva, és képesek akár a saját gyerekeiket is megölni a vallásra hivatkozva. Nyilván nem mindenki, de sajnos ők vannak kevesebben.

2021.05.10 Anti007

a nap véleménye

Ahol az ima és a terápia nem segít

Teljesen érthető, hogy az emberek többsége gondolkodást nem igénylő kikapcsolódásra vágyik. Általában én is így vagyok vele, de azért néha kifejezetten éhezem egy komolyabb filmre. Vannak olyan témák, történetek, amiket nem szíves... Teljes kritika

2019.06.16 indingo

Maga a történet az átnevelő táborokkal nagyon érdekelt, de a film nem nyerte el a tetszésemet. Kicsit darabosnak éreztem, és maradt bennem hiányérzet a végén.

2019.10.02 ZeroHero

Joel Edgerton az írója, a rendezője és az egyik mellékszereplője is a filmnek, és szerintem mindhármat kitűnően oldotta meg. Komoly és lassú film sok mondanivalóval, sok olyan dologgal, amit nehéz elsőre befogadni. Russel Crowe szokás szerint nagyon jó, Nicole Kidman pedig szokás szerint nem az.

2021.08.30 elekm90

Joel Edgerton rendezőként ismét bizonyított számomra. Egy lassabb folyású, de nagyon hatásos dráma. Borzasztó belegondolni, hogy a filmben bemutatott programokat valaki valós megoldásnak gondolta a homoszexualitás "gyógyítására". Lucas Hedges remekel, a nagynevű mellékszereplők szintén egytől-egyig jók.

A film forgalmazási jogaiért komoly küzdelem zajlott az Amazon, a Netflix, az Annapurna Pictures és a Focus Features között. Végül utóbbi szerezte meg a jogokat. Szerző: hp

A színész-énekes, Troye Sivan, aki maga is játszik a filmben, két dallal is hozzájárult a filmzenéhez. Szerző: hp

A film alapjául szolgáló mű szerzőjének, Garrard Conley-nek felajánlották, hogy írja meg a forgatókönyvet, de nem élt a lehetőséggel, mondván, a filmes jobban ért ahhoz, hogyan kell megírni egy forgatókönyvet. Szerző: hp