Toxikoma

Toxikoma

2023.10.16 Kapszaicin

Nem nagyon kedvelem az ilyen jellegű filmeket, amiben teljes részletességgel mutatják be a drogosok leszokással járó küzdelmeit egy intézményben, mert túl fájdalmas átérezni, hogy mit élhetnek át. Viszont becsülöm ezeket a tévelygő embereket, amikor ... Több

2022.02.20 HE7EDIK

Viszkis után kis hazánk másik büszkeségének fiatalkorát is sikerült filmre vinni, így nézhetjük két órán keresztül, ahogy összefossa-hányja magát, nőket d*g, játssza a fejét. No meg itt van még nekünk Csernus doktor is, nyomokban el is sikerült kapni... Több

2022.08.13 MP170506

Nagyon jól összerakták ezt a filmet. A középpontban inkább Győző és Csernus kapcsolata áll, ami nagyon érdekes, mivel mindkettő nagyon erős karakterként csap össze. A színészek remekül játszanak: Molnár Áron és Bányai Kelemen Barna alakítása csillagos ötös.

2021.10.14 Gábor390920

Csernus vs. Szabó

Még nyáron olvastam Szabó Győző könyvét, mely alapján a film készült. A könyv inkább arra a kilenc évre fókuszál, amikor Győző a különböző kábítószereket fogyasztotta, a film viszont kiemeli a heroinos korszakát, valamint nagyrészt azt az időszakot próbálja bemutatni részletesen, amikor megismerkedett Dr. Csernus Imrével, és hogyan próbált meg leszokni a drogokról. A filmben a színészek rengeteget adnak hozzá a karaktereikhez, valamint a drogos élet sötét oldalát és kockázatait is láthatjuk: milyen hatással van a szerhasználó a közvetlen környezetére, ők hogyan élik meg ezt az időszakot. Kik állnak végig mellette? A film egyik meghatározó jelenete, ami a fordulópont lehetett a történetben, amikor a rendőrök rátörtek a drogtanyára, és mindenkit elvittek, kivéve Győzőt, akinek sikerült elbújnia egy ágynak a belsejében. Ezután egyszer még látjuk, hogy belövi magát a Duna parton, majd visszamegy a OPI-ba, ahol korábban kezelték. Összességében azt gondolom, hogy a film inkább Csernus doktor és Győző kapcsolatát emeli ki (a droghasználat mellett), és akár egy folytatást is megnéznék az előzményekről is, melyben Győző a különböző szerekkel kísérletezett 9 év alatt, hiszen Molnár Áron kiváló alakítást nyújtott Szabó Győző szerepében.

2022.08.18 sptt

Kemény két óra volt, de az életben ez a néhány hónap biztos sokkal keményebb volt. Csernus doki jellemábrázolása nagyon jól sikerült. Óriási gratula a dokinak az eredményeihez, akárhogy is érte el azokat, na meg persze Győzőnek is, hogy végül megnyer... Több

2023.10.07 stevepisti

Nagyon kemény életszakaszon mehetett át Győző, én nem tudtam, hogy ennyire le volt csúszva! Félelmetes rutin alakul ki az emberben egy függőségi küzdelemben. Csak ajánlani tudom!

2022.04.07 Fikatours_blogger

Hatásos

Voltak pillanatok, amikor nem tudtam eldönteni, hogy ez most a Szabó Győzőről szól, vagy inkább a Csernus doktorról, mert ez utóbbi "eset" izgalmasabbnak tűnt.

2022.02.21 taba

Az egók harca

Egy újabb remek magyar film. A történet két főszereplője mérhetetlenül egoista ember: Szabó Győző, a színész, és Dr. Csernus Imre, a pszichiáter. Győző egoizmusa kizárólag arról szól, hogyan fordítsa előnyére élete minden helyzetét, manipulál másokat, csak magával törődik. Csernus hasonlóan manipulatív egoizmusa mégis teljesen más, ő segíteni akar másokon. Kettejük küzdelmét mutatja be a történet.

2022.02.25 Lóri Ádámcsik

Kettős érzés

Nagyon kíváncsi voltam a filmre, és majdnem azt kaptam, amire számítottam. A történet ugye adott volt, gondolom, nagyban nem tértek el tőle, maximum színesítették kicsit. Érdekfeszítő volt, lekötött. Jó volt a karakterek ütköztetése, és átjött a tigrises metafora is. Én a film hosszát vágtam volna meg picit, és Molnár Áron helyett lehet, hogy egy másik színészt választottam volna. Nézzétek meg, a magyar filmek közül kiemelkedik.

2022.03.26 kevelin

Lebilincselő, odaszegezett minden pillanata. Csernus dokit a való életben is nagyon szeretem és tisztelem, mint embert, mind a munkáját. Nekem abszolút hűen visszaadta azt, amiért készült a film. Simán lehetne nagyobb díjra jelölendő alkotás.

2022.06.19 Zoltán383985

Magyar Trainspotting

A filmet megnéztem. Nekem tetszett. Csernus doktit alakító színész (B.K. Barna) nagyon jól játssza a szerepet. Mind kinézetre, mind a beszédre nagyon hiteles. Molnár Áron inkább az elején játszott jól, adta a drogfüggő szerepet, utána mintha "eltűnt" volna, szerintem inkább a dokira koncentrál a film. Gáspár Tibor nagyon ellenszenves számomra a filmben, kis szerepe van Czukor Balázsnak, de nagyon hűen adja a drogdílert. A Viszkishez viszonyítva, ami hasonló élettörténetet mesél el, nem sokkal, de elmarad. De ez is csak egy vélemény.

2023.08.09 R9CK3R

Egy unalmas, ócska sz*rra számítottam, ehhez képest kaptam egy egész jó, erős filmet, amit nemcsak hogy kár lett volna kihagyni, de vétség is! Győzővel találkoztam 2-szer is, de csak a 2. találkozás után tudtam meg, hogy régen milyen kemény évei volt... Több

2022.10.09 G.Noir

A témája miatt kicsit óvatosan kezdtem bele, de nagyon hamar megvett magának. A színészi játék abszolút hiteles, emellett pedig helyenként olyan vizuális megoldások vannak benne (a delírium érzékeltetéséhez), amiket aztán többször is visszanéztem.

2022.02.26 SzupiMester

Csernus doki új oldala... Elgondolkodtató film. Bármivel helyettesíthető a drog mint központi téma, pl. valaki le akar szokni a dohányzásról, de tényleg? Hú, micsoda nagy igazságot mondtam most! :)