Frici & Aranka

A 20. századi magyar irodalom nagyjai, köztük Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső, Harmos Ilona, Judik Etel és Böhm Aranka életét és barátságát követhetjük nyomon.
A középpontban mégis Karinthy és Böhm viharos élete és emberi házassága áll. A Frici & Aranka Juhász Anna irodalmár produceri… Több

Forgatókönyvíró: Vajda Anikó
Ország: Magyarország
Premier: 2022 | Filmio (2023.04.20.)

2023.07.12 Fikatours_blogger

A forgatókönyv nem volt annyira ütős, és a dramaturgia sem, ezzel együtt jól szórakoztam a filmen.

2022.04.14 Az amatőr

"Ön a leghíresebb magyar író?"

Valahogy így kezdődött Böhm Aranka és Karinthy Frigyes botrányosan nagy szerelme, amelynek megható emléket állít ez a film. Miközben pedig Aranka és Frici érzelmeinek hullámvasútján száguldunk, betekintést nyerhetünk a két világháború közötti magyar írói elit világába is. Olyan utazás ez, melyen feltétlen érdemes részt venni. Ugyanis tényleg igényesek a kosztümök és a helyszínek is. A színészek pedig beleadják, amit lehet. Szakács Hajnalka csak úgy sziporkázik Aranka szerepében, és a csábító szörnyetegként elhíresült karakterhez képes hozzáadni az emberi aspektust is, nem leegyszerűsítve Aranka titokzatos személyiségét. Az egész filmben jól keveredik a valóság a múltból ránk maradt anekdotákkal, túlzó jellemzésekkel. A helyenként bevágott korabeli képek, felvételek szilárd vázat adnak a regényes cselekménynek. Igazi élmény volt tehát ismét egy jó magyar filmet látni, mely sikeresen megragadta ennek a nem mindennapi szerelmi drámának az édeskeserű pillanatait. Különösen ajánlott az irodalom és az érzelmi hullámvasutak kedvelőinek. Hisz olyan, akár egy erős fekete kávé lehetett a New Yorkban, illetve ahogy Karinthy jellemezte Arankát: "édes és rettentően keserű".

2023.01.18 tomtom

Engem sajnos nem igazán nyűgözött le ez a film, pedig nagyon kíváncsi voltam rá. Egész egyszerűen elnagyolt a történet és valahogy nem is volt hiteles számomra.

2023.01.17 Gyuri

Nem állítom, hogy ez a legrosszabb magyar film, amit valaha láttam, de annyira középszerűnek és olcsónak érzem, hogy inkább azt mondanám rá, hogy kihagyható.

A kibukott
A műsorlista