A komornyik (2013)

The Butler

TeeRPaaK   2020. 01. 21.

kiváló alkotás

Deku   2017. 10. 25.

Hát ez azért koránt sem a legjobb film amit láttam. De nem ez a legrosszabb így nem okozott gondot végig nézni és még kicsit élvezni is. Szerintem kedvelhető azok számára, akiknek erre áll rá az agyuk egyből.

HercegPeter   2019. 05. 22.

Azokat az életrajzi filmeket szeretem leginkább, ahol nem csak egy-két évet mutatnak be a főszereplő életéből, hanem az egészet. Ez szerencsére ilyen. Tökéletesen mutatja be több évtized legfontosabb eseményeit első kézből, mégis a háttérből. A színé... több»

Zsofi821   2015. 04. 26.

Nem véletlenül nevezik a filmet a fekete Forest Gumpnak, hiszen elképesztő és magával ragadó a történet, egy emberfeletti és elképesztő életútról. Nagyon megindító.

hsanya182   2017. 01. 10.

Engem sem kötött le, de ettől függetlenül szép dráma egy néger kisfiú sorsát mutatja be, ezzel együtt a néger sors felemelkedését, Obama megválasztásáig. Aki szereti a történelmi drámákat, nézze meg nyugodtan.

Zsceeeka   2016. 04. 16.

Nagyon tetszett a film , ahogyan bemutatta az idő múlását (elnökről elnökre haladva), illetve az alakítások is rendben voltak, az, hogy igaz sztori, pedig még érdekesebbé tette, mintha fiktív történet lett volna.

piaf023   2015. 03. 24.

Nagyon tetszett a film. Jó volt a történet, nem unatkoztam közben. Forest Whitaker mint bármikor, most is lehengerlő alakítást hozott, már miatta is megéri, de egybéként is egy nagyon erős film.

A film költségvetése 30 millió dollár volt és jelenleg 176,6 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Jackie Kennedy szerepét először Mila Kunis-ra osztották ki.

Lyndon B. Johnson-t eredetileg Liam Neeson játszotta volna.

Cecil karakterének alapjául Eugene Allen szolgált, aki 30 évig volt a Fehér Ház komornyikja.

(kázsé)

Robin Williams és Forest Whitaker 26 éve, a Jó reggelt, Vietnam! óta nem játszott együtt.

(kázsé)