A professzor és az őrült (2019)

The Professor and the Madman

Steve Coogan
Steve Coogan
Jennifer Ehle

Moze   2019. 11. 10.

Kedves film, mondhatni bájos és egyben kellően drámai. A két főszereplő hozza a kötelezőt. Az, hogy igaz történet - hab a tortán.

Mozéria   2019. 05. 03.

The Professor and the Madman

Egy szótár készítése alapvetően nem a legizgalmasabb, körömlerágós téma, de nem is teljesen érdektelen, főleg, ha ez a szótár az első oxfordi. Természetesen mint mindig, a történet titkát és ízét most is az emberek, emberi sorsok adják, amihez remek társaságot szedtek össze, Gibson és Penn a főbb szerepekben most sem okoztak csalódást. Nyelvészet iránt érdeklődőknek is ajánlott, az emberi dráma mellett természetesen rengeteg nyelvi csemegével szórakoztat, a 19. századi brit angol különböző dialektusaival fűszerezve. Férfiasan bevallom, hogy Gibson skót akcentusa néhányszor bizony kifogott rajtam elsőre és felirat hiányában kétszer-háromszor vissza kellett tekerjek. Penn sem sokkal jobb, ő a film nagy részében csak hörgi a szavakat beszéd helyett, de amerikai lévén sokkal egyszerűbb a megfejtés. Mindezek miatt avagy ellenére, én jól szórakoztam, nem katartikus vagy világmegváltó darab, de sajnálnám ha kimaradt volna.

Natalie Dormer és Stephen Dillane mindketten szerepeltek az HBO nagysikerű Trónok harca című sorozatában.

(csd)

David O'Hara és Mel Gibson korábban az 1995-ben megjelent A rettenthetetlen című filmben szerepeltek együtt.

(csd)

A rendezői pozíció kapcsán korábban Luc Besson és John Boorman neve is felmerült.

(csd)

Mel Gibson és Sean Penn első alkalommal szerepelnek együtt közös produkcióban.

(csd)

A forgatás 2016-ban zajlott Dublinban.