Prof. James Murray nekilát, hogy megalkossa az Oxfordi Angol Szótár első kiadását. Munkáját a 19. század közepén kezdi. Az egyik kollégájától, Dr. William Minor-tól nem kevesebb, mint 10,000 bejegyzést kap. Nem mellesleg Dr. William-t a Broadmoorban található elmegyógyintézetben… több»
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Szegény öreg barátunknak van ezer, meg ezer problémája. Állítólag már Hollywood sem csípi a búráját Mr.Gibsonnak. Az elmúlt években volt pár rasszista kijelentése, és bizony a fiatalabb nőket sem igen vetette meg az asszonypajtás mellett. Farhad Safi... teljes kritika»
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Több éves késéssel ugyan, de végre megérkezett a hazai mozikba Mel Gibson hányarott sorsú szerelemprojektje. A színészből lett direktor ugyanis már megjelenése idején, 1998-ban szerette volna megfilmesíteni Simon Winchester igaz történeten alapuló re... teljes kritika»
Egy újabb könyvadaptáció, amelynél hab a tortán, hogy megtörtént eseményeket dolgoz fel a cselekmény. Szerintem nagy áttörés a film, mert visszarepít minket a 19. századi Londonba, és mert Gibson és Penn első közös alakítása, ahol mindketten hihetetl... több»
Nagyon jó életrajzi dráma, pazar alakításokkal. Sean Penn sosem tartozott a kedvenc színészeim közé, viszont amit itt művelt, az nagyon meggyőző volt számomra. Mel Gibson mindig is a kedvencek között volt, most sem csalódtam benne, sőt, ha lehet, még... több»
A tragédiát inkább a jellemek ábrázolásával jeleníti meg, semmint egy ütős történettel. Sean Penn-nek akár kioszthatták volna a harmadik Oszkárját is ezért az alakításért.
Egy szótár készítése alapvetően nem a legizgalmasabb, körömlerágós téma, de nem is teljesen érdektelen, főleg, ha ez a szótár az első oxfordi. Természetesen mint mindig, a történet titkát és ízét most is az emberek, emberi sorsok adják, amihez remek társaságot szedtek össze, Gibson és Penn a főbb szerepekben most sem okoztak csalódást. Nyelvészet iránt érdeklődőknek is ajánlott, az emberi dráma mellett természetesen rengeteg nyelvi csemegével szórakoztat, a 19. századi brit angol különböző dialektusaival fűszerezve. Férfiasan bevallom, hogy Gibson skót akcentusa néhányszor bizony kifogott rajtam elsőre és felirat hiányában kétszer-háromszor vissza kellett tekerjek. Penn sem sokkal jobb, ő a film nagy részében csak hörgi a szavakat beszéd helyett, de amerikai lévén sokkal egyszerűbb a megfejtés. Mindezek miatt avagy ellenére, én jól szórakoztam, nem katartikus vagy világmegváltó darab, de sajnálnám ha kimaradt volna.
A film összbevétele 4 975 931 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 700 260 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 977 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
Natalie Dormer és Stephen Dillane mindketten szerepeltek az HBO nagysikerű Trónok harca című sorozatában.
(csd)David O'Hara és Mel Gibson korábban az 1995-ben megjelent A rettenthetetlen című filmben szerepeltek együtt.
(csd)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »