Sully - Csoda a Hudson folyón (2016)

Sully

Kristine Johnson
Tommy McInnis
Laura Linney
Laura Linney

Yosihiro   2021. 02. 21.

Csoda

Ismét egy valós eseményre támaszkodó film. A sztár színész miatt mondhatom, valamit lökött a filmen. Szerintem Tom H. itt azért nagyot alakított, és a film mondanivalójával tudott azonosulni. Igazából a címe már el is árulta a film csattanóját, így e... teljes kritika»

mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Sok-sok mondanivalója van ennek a filmnek, és Tom Hanks nem is akármilyen produkcióval rukkol elő ebben az igaz történetben.

Shelby07   2018. 01. 26.

Mindig is nagyon szerettem az igaz történeten alapuló filmeket. Nekem nagyon tetszett ez a film, pedig először, még a film elején kicsit vontatottnak találtam. Utólag belátom, hogy úgy volt jó ez a film, ahogy volt, nem kell hozzá se több, se keveseb... több»

indingo   2017. 04. 10.

Nem volt rossz film, de még egyszer nem nézném meg. A felépítése tetszett, hogy nem az első öt percben mutatták meg a balesetet. Elképesztő, hogy még meg is hurcolták a pilótát.

HercegPeter   2018. 01. 27.

Nagyon jól összerakott film, Eastwood-nak és Hanks-nek több közös munkája is lehetne. A film is szuperül van összerakva. Jobb így, hogy nem időrendben, a főeseménnyel kezdve mesélik el a filmet, mert a legtöbb embert csak az érdekli, pedig itt inkább... több»

Thibo84   2019. 01. 19.

Clint Eastwood és Tom Hanks neve garancia arra, hogy egy tökéletes filmet kapjunk. Tom Hanks is azon színészek közé tartozik, aki bármilyen szerepben megállja a helyét. Tetszett, hogy a balesetet nem egy az egyben, a film elején mutatják meg, hanem szép fokozatosan adagolják.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 27.

Eastwood egy amerikai hős!Az egész élete,a munkássága.De úgy látom szívesen belenyúl az ilyen filmekbe is. Jó film,Hanks is zseniális benne,de nem egy többször nézős film. Nem lehetsz hős,ha útjában állsz a PÉNZNEK,és a HATALOMNAK! És ez a lényeg!

A film összbevétele 240 797 623 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 61 843 680 forintot termelt. A hazai mozik összesen 44 677 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet nagyjából 60M $-ból forgatták 2015. szeptember 28. és 2016. április 29. közt.

Laura Linney és Aaron Eckhart korábban már dolgoztak együtt a Dumagép (1993) című sorozatban, ahol egy párt alakítottak.

Az 1982-es Tűzróka óta az első Clint Eastwood filmrendezés, aminek nem Joel Cox volt a vágója.

Tom Hanks és Brett Rice korábban már szerepelt együtt Forrest Gump (1994) című filmben, ahol Rice Gump középiskolai futballedzőjét alakította.

Clint Eastwood korábban már kétszer is rendezte Laura Linney-t: Államérdek (1997) és Titokzatos folyó (2003).

Clint Eastwood legújabb filmje, a Sully profin szállítja az izgalmakat, a nemzeti heroizmust és a szeptember 11-i áthallásokat – nem véletlen hát a premier dátuma. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. több»

Legalább jó sokszor láthatjuk azt az ominózus 208 másodpercet, és nem lehet megunni: sem a benne összesűrűsödő feszültség és emberi dráma miatt, amit Eastwood és Hanks is a szakmai tudásuk legjavát adva mutatnak meg — sem a fantasztikusan kivitelezett látvány miatt, melynek révén aprólékosan láthatjuk, amint végre egy repülős vészhelyzetnek jó vége lesz New Yorkban. több»