Erin Brockovich, zűrös természet

Erin Brockovich, zűrös természet

Erin Brockovich
bbozsi

Erin (Julia Roberts) három gyermek anyja, és meglehetősen nagy szüksége van a pénzre. Végső elkeseredésében Erin ráveszi Edet (Albert Finney), hogy adjon neki állást az ügyvédi irodájában. Bár a nő járatlan a jog világában, igyekszik jó munkát végezni. Egy nap véletlenül ráakad néhány… Több

Premier (HU): 2000.04.20. | Netflix (2023.09.19.)

2023.09.10 Harper

Különleges történet és Julia Roberts legnagyobb alakítása

A napokban vettem elő újra ezt a filmet, melyben szerintem Julia Roberts a legnagyobbat alakítja egész pályafutását tekintve. A karaktere egy állástalan és képzetlen, viszont jó emberismerő 30-as nő: Erin (Julia Roberts), aki végül egy ügyvédi irodánál helyezkedik el. A furcsa hölgy elnyeri a vezető, Ed Masry (Albert Finney) bizalmát és eléri, hogy egy konkrét ügyben működjön közre. A központi téma egy jelentős vállalat környezetszennyezése és a helyi lakosok körében egyre gyakoribb megbetegedések magas aránya. Erin rájön arra, hogy a 600 főre gyarapodott kis közösség, melynek tagjai egytől egyig megbetegedtek, joggal követelhetnek kártérítést, hiszen az említett cég-óriás több módon is mérgezi környezetüket. Az ügyből az USA történetének legnagyobb kártérítési pere kerekedik. Julia Roberts összetett karaktert jelenít meg: egyszerre alakít problémákkal küszködő édesanyát, magányosan boldoguló nőt, együttérző asszonyt, rámenős harcost, aki a többiek jogaiért küzd. Többször láttam a filmet, mindannyiszor tetszett, Értékelésem: 85%.

Persze hogy egy jó csaj játszik benne! Persze hogy a vége jó! Persze hogy a rosszak úgymond megbűnhödnek! Persze hogy maga a film gyenge ,csak Julia Roberts dobja fel. Klisés,sablonos.

2017.08.30 Deku

Itt érezhető volt számomra, hogy nem mindig kell feltétlenül minden téren tökéletesen szerepelnie a filmnek mivel egy átlagos nézhető szintet ütött csak meg de ez nekem épp elég volt.

2020.12.27 elekm90

Ugyan Soderbergh kissé hollywoodira vette a figurát ezzel a sztorival, de ettől függetlenül hatásos és jó történet. Jó Julia Robertst nem a tőle megszokott szerepben látni, és Albert Finney is szuper.

2022.12.16 Ildikó Bacskai

Erin Brockovich, zűrös természet (2000)

Telitalálat a film. Szerethető szereplők, nagyszerű színészi alakítás, drámai alaptörténet. A film mély drámája mellett kedves humor oldja a filmen átívelő feszültséget. Számtalanszor láttam, de biztos, hogy lesz is még műsoron.

A valódi Erin Brockovich a film elkészülte után nagy hírességnek örvendett. Az óta saját Talkshow-ja van. Szerző: dailyfilmsan

Erin nem kedvelte különösképpen a róla készült filmet, mivel néhány jelentben a női testtel való visszaélést kicsinyesnek találta és valótlannak, mivel ő sosem élt vissza a testi adottságaival azért hogy előrébb jusson.Szerző: dailyfilmsan

Julia Roberts a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díját.Szerző: mamiéstöti2

Erin Brockovis-Ellis százezer dollárért adta el a történet megfilmesítésének jogait a Universal Studiosnak.Szerző: ps