Bob, az utcamacska (2016)

A Street Cat Named Bob

Bri1986   2020. 08. 22.

Csodálatos

Ez egy csodálatos film!Arra világít rá hogy az állatok mennyire terápiás hatással vannak még akár a függőkre is!Az állat az ember legjobb barátja!Meggyógyítja a lelket!

ArpiHajdu és Réci   2017. 09. 24.

Életmentő macska

Még nincs egy éve, hogy Bob és gazdájának különleges története magával ragadott olvasás közben, így amikor megtudtam, hogy filmet is készítenek belőle, nagyon megörültem neki. Mert ha valaminek, akkor ennek a történetnek filmvásznon a helye. Talán ki... teljes kritika»

HercegPeter   2018. 11. 16.

Egy komoly téma könnyed köntösbe burkolva. Valószínűleg sok más ember is könnyebben megbirkózna a problémáival ha lenne mellette egy hasonló társ. Az a macska totálisan elvonta a főhős figyelmét a problémákról és emellett még pénzt is szerzett neki. ... több»

Berto49   2017. 07. 17.

Helyes kis film egy kábítószerfüggő utcazenészről és a hozzászegődött vörhenyes Bobnak nevezett exkandúrról. Sikerkönyv alapján készült, de elolvasni – bár lenne lehetőségem – nem akarom, mert a csodaszép macskát látni kell, jó, hogy megfilmesítették... több»

Ms. Akárki   2019. 07. 31.

Már a könyvet is imádtam, de a film hangulatát is nagyon jól eltalálták. Amúgy is nagy macskarajongó vagyok, így ez az édes és érzelmes történet seperc alatt megvett kilóra.

Caroline Goodall
Joanne Froggatt
Anthony Head
Caroline Goodall
Franc Ashman
Bob the Cat

Az igazi James Bowen szerepel a film végén, a könyv dedikálós jelenetben. Ekkor Bob macska is önmagát alakítja.

A stáb több macskával dolgozott a forgatás során.

A film két szereplője, Luke Treadaway (James Bowen) és Ruta Gedmintas (Betty) néhány éve romantikus kapcsolatot ápolt.

A produkció 2017. március 29-án a U.K. National Film Awards-on elnyerte a Legjobb Brit Filmnek járó díjat.

A Bob, az utcamacska világpremierje 2016. november 3-án volt Londonban, Angliában.

A film James Bowen azonos című regényének adaptációja.

A film összbevétele 8 millió dollár volt, ami megfelel a produkció költségvetésének.

A filmet kimondottan jól fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon 77 százalékon áll (2017. május).

Luke Treadaway kiválasztásában nagyban közrejátszott, hogy tud gitáron játszani és énekelni, így a filmben az ő játékát hallhatjuk.

(BéBé)

Adam Rolston producer első filmje.

(BéBé)