'76 nyara

'76 nyara

Kapgang

A filmdráma középpontjában a tizennégy éves Martin áll, aki férfivá érésének szertartásos beavatására készül 1976 nyarán. Azonban a fiú édesanyja váratlanul meghal, s ez mindent összezavar. Nem csupán Martin élete változik meg gyökeresen, hanem a kisváros közösségére is komoly hatással lesz ez az esemény.

(erare)

Forgatókönyvíró: Bo Hr. Hansen
Ország: Dánia
Premier (HU): 2015.08.16.

2023.05.08 summerfallmediagroup

Lekerült a televíziós listáról az NMHH kérésére

A filmet a Gyv. törvény miatt majdnem betiltották itthon, ahogy két másik francia filmet is, tekintve a témáját. Televízióban összesen egyszer adták, az is a magyar megjelenés napján volt. Kizárólag DVD-n lehet már beszerezni, vagy eredeti szinkronnal ritkafilmes oldalakon. A történet egyébként egyedi, ha az összes ebben a témában szóló ritkafilmet nézzük, ám ez kiemelkedik a többi közül. A két főszereplő közötti kémia mesterkélt, lévén a való életben utáltak együtt dolgozni. A téma viszont adott, egy leterhelt bar-mitzvah-ra készülő fiú életébe csöppenünk bele aki lévén még fiatal nem tudja mi történik a testével, tehát próbálkozik, és amikor minden összejön, kikosarazzák, pontosabban aki miatt próbálkozott, előbb kapja meg azt akivel ő próbálta. Ritkafilm, gyűjtőknek ajánlott, témafüggetlenül is.