Katyn

A 81 éves Andrzej Wajda rendező Katyn című alkotása egyike annak az öt filmnek, amit a legjobb külföldi filmnek járó Oscar-díjra jelöltek 2008-ban. Wajda filmje a második világháború alatt történt katyni mészárlás történetét meséli el, amikor a szovjetek több mint tizenötezer elfogott lengyel tisztet és civilt - köztük Wajda édesapját - ölték meg egy erdőben. Az 1940-ben meggyilkolt emberek holttesteit rejtő tömegsírokat a német hadsereg fedezte fel 1943-ban. Wajda megrendítő hitelességgel ábrázolja a 66 évvel ezelőtti eseményeket. A történet túlmutat a fogva tartott, kétségbeesett, életben maradásukban az utolsó pillanatig reménykedő katonák sorsán, velük egyenrangú, sőt… Több

Rendező: Andrzej Wajda
Ország: Lengyelország
Premier (HU): 2008.05.03.

2019.02.07 hackerjulcsi

Hátborzongatóan jó lengyel film egy világméretű tragédia kicsúcsosodásáról. A színészi játék, operatőri munka kiemelkedően jó. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a történelmi és megrázó filmeket.

2016.03.06 bbozsi

Hiteles, erős film egy elképesztően megrázó és alig emlegetett történelmi eseményről. Minden elismerés lengyel barátainknak, hogy képesek voltak ilyen jó ízléssel és ilyen színvonalon filmet csinálni egy számukra ennyire érzékeny témáról.

2016.12.29 Sniper

Kár, hogy nem kapott Oscart a film, szerintem megérdemelte volna. Nagyon szépen, finoman és mégis szuggesztíven mesél. Kiválóak a jelenetek, tetszett a minimális beszéd, a sok zenei aláfestés.

2016.05.20 JollyDzsé

Nagyon erős dráma, szerintem Wajda egyik legkülönlegesebb alkotása. Érdemes megnézni, mert nagyon durván az ember emlékezetébe vésődnek az egyes képkockák és még a film után sokáig elkísérik.