Vörös kocsma

Vörös kocsma

L'auberge rouge
Videók

A Vörös kocsma című filmben egy szerzetes igyekszik megmenteni a kisvároson átutazó turisták életét, akik a helyi fogadóban szállnak meg. A fogadós és felesége azonban rendre kifosztja, majd megöli a kocsmába betérő vendégeket. Mindezt a szerzetes a fogadósné… Több

Ország: Franciaország
Premier: 1951.10.19.

2021.03.16 gabeesz1

A színészek nagyon jó munkát végeztek, a hangulat és a humor is magával ragadó. Csak ajánlani tudom.

2018.12.30 Berto49

Vendégmarasztaló fogadó

Ez a fekete humorú, morbid hangulatú 1951-es Claude Autant-Lara-film Fernadel káprázatos alakításra épült. A valóban megtörtént szörnyű bűnügyi történetet átalakították komédiává, mégpedig úgy, hogy a néző félvállról veszi azt, hogy a fogadós házaspár és a személyzet évek hosszú során keresztül, haszonszerzési célból gyilkosságok tömkelegét követték el, sőt az új vendégsereggel is végezni akartak. A sikerhez hozzájárult a francia film „nagyasszonya”, a több mint 100 filmben szereplő Françoise Rosay alkotó jelenléte is. A filmes fórumokon viszonylag kevés hozzászólás olvasható, bizonyítva azt, hogy a nézők inkább az időben közelebbi filmekre nyitottak, csak a megrögzött filmrajongók hajlandók megnézni korábbi „archív” filmeket. Pedig nagyon sokat veszítenek! Ez a rövid időn belül 70 évessé öregedő film is nagyszerű élményt nyújt. A Duna TV jóvoltából Bezerédi Zoltán (a neve hallatán nekem mindig a „Te rongyos élet” pórul járt Matura rendőr századosa jut az eszembe) remek szinkronjával volt látható és hallható a képernyőkön.

A témát 2007-ben Gérard Krawczyk újra megfilmesítette "A vörös fogadó" címmel.Szerző: Berto49

A megtörtént gyilkosságok 1805-1830 között történtek, a fogadós Martin házaspár, valamint szolgájuk Jean Rochette és társa „Fétis” voltak a tettesek. 1833. októberében kivégezték őket. Szerző: Berto49