Barátok

Barátok

Les biches
Videók

„Furcsa” párok drámája francia módra. Szokatlan szerelmi háromszög a téli Saint-Tropez kulisszái között.

(Berto49)

Rendező: Claude Chabrol
Forgatókönyvíró: Paul Gégauff, Claude Chabrol
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier: 1968.03.22.

2018.11.18 Berto49

Unalom a köbön

Claude Chabrol nem ezzel a filmmel érdemelte meg a „francia Hitchcock” kitüntető címet, mert az unalmas jelző túl kevés az értékelésére. Az rendben van, hogy beleszeretett a hideg (és számomra ellenszenves) szépségű, díjakkal elhalmozott Stéphane Audran (1932-2018) nevű színésznőbe, el is vette feleségül, de kimondottan a számára készített húsznál több filmet erős túlzásnak tartom. Igaz, ezek között vannak – szerintem - kimondottan jó filmek is („Látszólag ok nélkül”, „Violette Noziére”), de ami sok, az sok. Furcsa szerelmi háromszög két nő és egy férfi alkotja, nem ragad magával a cselekmény, a helyszín, (a csendőrös sorozatból is ismert) Saint-Tropez látványa sem nyűgözött le. Teljesen valószerűtlen történet, benne a két bohóccal (Robégue és Riais, mit keresnek Frédérique luxusvillájában?) erősen megközelítette a nézhetetlen kategóriáját.

A film pikantériáját fokozza, hogy a csábító férfi szerepét Audran exférje, Jean-Louis Trintignant játszotta. Szerző: Berto49

Az 1968-as Berlinale zsürijének véleménye nem osztotta az Audran-t illető álláspontomat, hiszen neki adták az Ezüst Medvét.Szerző: Berto49