Light & Magic

Light & Magic

2022.11.08 Timon

Minden kornak megvan a varázsa

Sok lehetőség rejlett a hetvenes években a filmkészítők számára, és ügyesen kihasználták. Nemcsak George Lucas és a csapata, hanem egyébként a hatvanas évek vége felé Stanley Kubrick is. Georgék nagyon bátrak voltak, hogy egy világot teremtettek, amely az ismerttől való extra nagy mértékű elrugaszkodása mellett a technikai vívmányaival tűnt ki. Külön meg kell említeni az ikonikus szerepét. Azokban a napokban, amikor először láttam Star Warst, sokat gondolkodtam meg beszélgettünk a többiekkel, vajon ezt és ezt a részt hogyan is tudták anno megcsinálni. Nem számít, a technika azóta mennyit fejlődött, mindig is csodálattal adózok feléjük. Ez a sorozat sokat felfed belőle, és arról is beszél, mennyi kihívással szembesültek. Napjainkban pedig ott tartunk, hogy nemrég a Disney és Lucasfilm pl. a The Mandaloriannel hozták el a vizualitás újabb áttörését a LED-es képernyővel. Az alkotási szellem és annak öröksége tovább él.

2022.07.28 Mark

Mindenki ismeri George Lucast, de soha nem ismertük azokat az embereket, akik részt vettek az Industrial Light and Magic és a Star Wars munkájában. Ők mind legendák, és nem hiszem, hogy valaha is lesz még egy ilyen történet.

2022.07.27 varjú

Bárcsak a Disney úgy értené a Star Wars-t, mint George Lucas, de azt hiszem, ez a hajó már elment.