M - Egy város keresi a gyilkost

M

2021.11.29 Péter Fazekas

Nagyszerű film ez is.

2017.09.13 Deku

Ennél többre én nem is vágyok egy filmtől. Amit elszoktam várni, hogy hozzon egy film azt ez hozta, méghozzá nem is alap szinten. Az értelmes történet lételeme egy filmnek és itt felül is emelkedik rajta.

2020.07.30 Timon

A tökéletes krimi

Ott kezdem,hogy ebben nulla hiba van.Már rögtön a legelején alkotói előnyben voltak a készítők a filmtechnika minőségével,és a szabadabb kameramozgások terén.Minden egyes helyszínt alaposan,részletesen készítettek elő,a színészek játéka,mozdulatai szintén minden apró részletében tökéletesek voltak.A háttérzene olyan tökéletesen mély hatású volt,hogy gyakorlatilag minden résznél megjósolta,hogy történhet valami. Egyetlen fölösleges rész sincs benne.Tökéletesen lett megalkotva. 10/10

2016.09.06 sipiarpi

Nagyon hatásos a film, jók a vágások. Peter Lorre nagyszerű színész. Az azóta klasszikussá váló dallamtól pedig kirázza a hideg az embert. Érdekes volt ahogy a rendőrök mellett a bűnözők is keresik a gyilkost. Tetszett.

2015.11.11 tamas84

Nagyszerű film, utánozhatatlan a hangulata, bár ez szerintem nem kis mértékben a történelmi távolság miatt is van. Ilyen filmet ma már nem tudnának csinálni, ha akarnának sem, pedig minden technikai eszközük meg lenne hozzá. Meg aztán ott van Peter Lorre is, aki szintén utánozhatatlan.

2016.01.28 BloodyMary

Hatalmas film, ami igazán kiállta az idő próbáját. Lang persze zseni, a filmet egymagában is nagyszerűvé tudta volna tenni, de Peter Lorre alakítása is párját ritkítja. Ketten együtt olyan nagyszerű remekművet alkottak, aminek még nagyon sokáig a csodájára fognak járni.

2015.03.30 paixmondiale

Az első filmek közé tartozik, ami bűnügyet dolgoz fel. A történet egyetemes, tükör annak, hogy bűnözők, és bűnesetek mindig is voltak. Az emberek nem változnak, csak a körülmények. Annak is ajánlom, aki a modern, pörgős krimiket szereti, hisz ez a film a dédapja a mostani alkotásoknak..