A harmadik ember

lord777   2017. 07. 01.

Egy film, ami sok tekintetben megelőzte a korát. A misztikus filmek új iskoláját teremtette meg Carol Reed ezzel az egyébként film noir-nak nevezhető alkotással. A színészi játék kissé statikus, mint ahogy azt a negyvenes évek filmjeitől megszokhattuk, de a képek szépek, a beállítások igényesek.

juhasz-david93   2016. 01. 26.

A háború utáni, leamortizált Bécsben játszódik ez a borús hangulatú, borzongós, nagyon izgalmas krimi-noir. Többet nem is írok, spoiler nélkül nehéz lenne :)

Blindspot   2015. 10. 16.

Ez már messze túlmegy minden határon. Ennyire rossz filmet még nem sűrűn láttam. Remélhetőleg nem is sűrűn fogok belefutni hasonlóba. Nem is tudok igazán mit mondani, mindenki döntse el maga, de nekem ez sok volt.

danny   2015. 09. 26.

Ennek a filmnek utánozhatatlan a hangulata. Krimi, borzongás és gyilkosság a háború utáni Bécsben. Kétségtelen, hogy ez a brit filmek egy igazi klasszikusa, egy igazi kincs. A legjobb jelenetek a film első felében láthatók, utána kezd egy kicsit leül... több»

Joseph Cotten
Orson Welles

A film összbevétele 449 191 dollár volt (imdb.com).

2000-ben a Brit Fim Akadémia ezt a művet választotta a huszadik század legjobb brit filmjének.

(wintermat)

A forgatókönyvet Graham Greene írta, a nyomtatásban megjelent változat a film alapján készült.

(Menyét Ibolya)

Orson Welles a szövege nagy részét átírta vagy improvizálta.

(ps)

Orson Welles nem akart a csatornákban forgatni, úgyhogy több jelenetet stúdió körülmények között oldottak meg.

(ps)

A bécsi rendőrségnek akkoriban egy külön részlege foglalkozott a csatornák szemmel tartásával. A filmben látható csatornákban járőröző rendőrök ezen a részlegen dolgoztak.

(ps)

A falra firkált O5 a háború utáni ellenállás szimbóluma volt.

(ps)

A készítők Robert Mitchumöt szánták a főszerepre, de a színészt letartóztatták marihuána birtoklás miatt.

(ps)

Ez volt Robert Brown első filmes szerepe.