Káprázat

Káprázat

Mirage

Az Unidyne Building látszólag egyszerű New York-i irodaház. Ám amikor egy alkalommal áramszünet van több ember is az utcára menekül onnan. Így kerül oda David is, aki hamarosan rájön, hogy az elmúlt két évet mindentől és mindenkitől távol töltötte. Csak azt nem tudja, hogy hol és hogy miért nem emlékszik semmire. Ezért bízza meg Ted Caselle magándetektívet azzal, hogy segítsen neki kideríteni, vajon mivel töltötte ezt az időt. A nyomozó azt javasolja, látogassanak el újra az Unidyne Building-be...

Rendező: Edward Dmytryk
Író: Howard Fast
Forgatókönyvíró: Peter Stone
Premier: 1965.05.26.

2019.06.09 Filmbarbár

legújabb vélemény a nap véleménye

Elveszett idő

A Káprázat hitchcocki nyomvonalon haladó alkotás, amely egyszerre tekinthető suspense thrillernek, drámának, paranoiafilmnek, de akár háborúellenes darabnak is. Az értékeiből talán kissé levon a viszonylag hosszú játékidő, a helyenként felbukkanó er... Teljes kritika

2017.03.19 Zenta

Hatalmas thriller volt, örülök, hogy végül megnéztem. Kicsit tartottam tőle eleinte, mert régi film, de nagyon kellemesen csalódtam, ugyanis simán élbezhető mai szemmel is.

A Káprázat sokban hasonlít Alfred Hitchcock Elbűvölve című filmjére: mindkettőben Gregory Peck a főszereplő, ráadásul mindkettőben egy amnéziás férfit játszik, aki attól tart, hogy korábban gyilkosságot követett el.Szerző: Filmbarbár

Eredetileg Rock Hudson kapta volna a férfi főszerepet.Szerző: Filmbarbár

A film egyik producere Quincy Jonest a bőrszíne miatt nem akarta szerződtetni a zene megírására, ám végül Jones barátja, Henry Mancini közbenjárt társa érdekében.Szerző: Filmbarbár

Edward Dmytryk rendező Tippi Hedrent szerette volna a női főszerepben látni, akit azonban Alfred Hitchcockhoz kötött a szerződése, így kapta meg Diane Baker a szerepet.Szerző: Filmbarbár

Leslie Caron azt állította, hogy a Universal felajánlotta neki a filmben való szereplés lehetőségét, de az akkori barátja, Warren Beatty annyira korlátozta őt, hogy kénytelen volt visszamondani az ajánlatot, habár később megbánta ezt a döntését.Szerző: Filmbarbár