Káprázat (1965)

Mirage

Filmbarbár   2019. 06. 09.

legújabb vélemény a nap véleménye

Elveszett idő

A Káprázat hitchcocki nyomvonalon haladó alkotás, amely egyszerre tekinthető suspense thrillernek, drámának, paranoiafilmnek, de akár háborúellenes darabnak is. Az értékeiből talán kissé levon a viszonylag hosszú játékidő, a helyenként felbukkanó er... teljes kritika»

Zenta   2017. 03. 19.

Hatalmas thriller volt, örülök, hogy végül megnéztem. Kicsit tartottam tőle eleinte, mert régi film, de nagyon kellemesen csalódtam, ugyanis simán élbezhető mai szemmel is.

A Káprázat sokban hasonlít Alfred Hitchcock Elbűvölve című filmjére: mindkettőben Gregory Peck a főszereplő, ráadásul mindkettőben egy amnéziás férfit játszik, aki attól tart, hogy korábban gyilkosságot követett el.

(Filmbarbár)

Eredetileg Rock Hudson kapta volna a férfi főszerepet.

(Filmbarbár)

A film egyik producere Quincy Jonest a bőrszíne miatt nem akarta szerződtetni a zene megírására, ám végül Jones barátja, Henry Mancini közbenjárt társa érdekében.

(Filmbarbár)

Edward Dmytryk rendező Tippi Hedrent szerette volna a női főszerepben látni, akit azonban Alfred Hitchcockhoz kötött a szerződése, így kapta meg Diane Baker a szerepet.

(Filmbarbár)

Leslie Caron azt állította, hogy a Universal felajánlotta neki a filmben való szereplés lehetőségét, de az akkori barátja, Warren Beatty annyira korlátozta őt, hogy kénytelen volt visszamondani az ajánlatot, habár később megbánta ezt a döntését.