Mária Magdolna

Mary Magdalene

Smoking Barrels
2018/03/29

Az összképet tekintve tehát rossz lett a Mária Magdolna. Egy olyan film, amibe láthatólag nem invesztáltak elég energiát, inkább csak reménykedtek benne, hogy a három világsztár elviszi a hátán. És milyen ironikus, hogy egy nevető negyedik miatt nem álltam fel a székemből egy óra után, és sétáltam ki a teremből. Több

Supernatural Movies
2018/03/29

Összességében a Mária Magdolna nem egy rossz film, csak azt nehéz meghatározni, hogy miért is készült el. Mert az a szűk réteg, akinek az érdeklődési közébe tartozik egy ilyen film, állandó igénye van arra, hogy egy alkotás rendelkezzen elgondolkoztató üzenettel, ami pedig ezúttal kínzó módon hiányzott. Természetesen a filmben voltak jó pillanatok, amiket érdemes hazavinni, de az a sok minden, ami adott volt ahhoz, hogy valami maradandó készülhessen, ezúttal nem állt össze egy nagy egésszé. 6/10 Több

Revizoronline.com
2018/03/29

Az Oroszlán után a Mária Magdolna egyértelműen csalódás Garth Davistől, amilyen eleven volt az előbbi, annyira művinek tűnik a mostani. Nem blöff, nem melléfogás, hanem tévedés. Vigaszként talán annyi, hogy a szimpatikusabb fajtából. Több

Vox.hu
2018/03/30

Végképp felejtsük el az örömlányt – Garth Davis (Oroszlán) fegyelmezetten szép filmjében a magdalai szent igazi apostolként követi Jézust. Több

MovieAddict
2018/04/03

Értékelés: 8.5/10
Nagyon ajánlom azoknak, akik az ünnepek után, egy kis időt tudnak szánni a belső dolgaik megfigyelésére, és kicsit szeretnének elmélyülni pár órára. Több

Dunszt.sk
2018/07/19

A hiányzó szemszög
A Mária Magdolna újdonsága és létjogosultsága tehát nem Mária élettörténetének aprólékos megrajzolásában vagy az igazán újító rendezői megoldásokban rejlik, hanem abban a finom, női szemszögön keresztül megnyilvánuló egyházkritikában, mely az egyes bibliai textusokból származó mozzanatok hangsúlyainak eltolása, a bibliai alakok motivációkkal való felruházása, valamint egy letisztult poétika révén képes érvényesülni. Több

120 perc egy nő tudatában
Egy korabeli fikció Jézusról és Mária Magdolnáról. A mai női ideálképet vetíti vissza egy olyan korba, amikor teljesen mást jelentett nőnek lenni. A töténetmesélés vontatott, a karakterek személyisége kidolgozatlan. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!