Szólj Be a Papnak   2019. 11. 03.

Teljesen idegen a kortól, gyenge fikció

A mai női ideált szerette volna bemutatni a film, de nem értem miért pont az ókori Palesztinába kellett ehhez elkalauzolni a nézőt.

alexxx   2018. 03. 17.

Bármennyire is fáj, azt kell mondanom, hogy ez a film számomra csalódást okozott. Rooney Mara és Joaquin Phoenix is jobb filmet érdemelt volna ennél. Mind a ketten generációjuk egyik legjobbjai, de sem a forgatókönyv, sem a rendezés nem segítette ő... több»

gerda   2019. 07. 09.

Garth Davis előző filmje telitalálat volt, ezért is furcsa, hogy egy ilyen kockázatos projektbe vágott bele, amiből sajnos nem túl sok jó sült ki. Nem tudom, hogy az ő, vagy a forgatókönyv hibája-e, de a film lassúsága, és az olyan pontok nélkül, ame... több»

phelixmad   2018. 07. 03.

Az a bajom, hogy fogalmam sincs, mit akartak az alkotók ezzel a filmmel. Ha nem érzek célt egy film mögött (lehet az csak annyi, hogy szórakoztasson, mint a Marvel produkciók), akkor megbénulok az értékeléskor. A Mária Magdolna így csak egy üres, cél... több»

anonym   2018. 03. 19.

Nagyon szép film ránézésre, remekül játszották el a színészek a karaktereiket, de közben nagyon nagyon unalmas. És nem abban az értelemben, mint amiben pl sokaknak unalmas volt a Szárnyas fejvadász 2049. Mert itt nem sok teret kap a néző a gondolkodá... több»

Ryan Corr
Ariane Labed
Ariane Labed
Denis Ménochet
Denis Ménochet
Tawfeek Barhom
Rooney Mara

A film összbevétele 11 710 110 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 20 794 293 forintot termelt. A hazai mozik összesen 16 043 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Rooney Mara és Garth Davis rendező korábban már dolgoztak együtt az Oroszlán című filmen.

Rooney Mara és Joaquin Phoenix a forgatás ideje alatt kezdtek el randizni. A két sztár a mai napig egy párt alkot (2018. március).

Joaquin Phoenix és Rooney Mara nem először dolgozott együtt. A 2013-as A nő című sci-fiben egy házaspárt alakítottak.

Jóhann Jóhannsson zeneszerző a váratlan halála miatt már nem érhette meg a film bemutatását.

A film forgatása 2016. október 3-án kezdődött meg, és december 2-án ért véget. A produkció döntő részét Dél-Olaszországban forgatták, egyebek mellett Szicíliában és Nápolyban.

Az alkotást bemutatták az Audi Dublin Nemzetközi Filmfesztiválon is.

A Mária Magdolna világpremierje 2018. február 28-án volt a National Gallery-n.

A film nem győzte meg a kritikusokat. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon jelenleg 39 százalékon áll (2018. március).

Az összképet tekintve tehát rossz lett a Mária Magdolna. Egy olyan film, amibe láthatólag nem invesztáltak elég energiát, inkább csak reménykedtek benne, hogy a három világsztár elviszi a hátán. És milyen ironikus, hogy egy nevető negyedik miatt nem álltam fel a székemből egy óra után, és sétáltam ki a teremből. több»

Összességében a Mária Magdolna nem egy rossz film, csak azt nehéz meghatározni, hogy miért is készült el. Mert az a szűk réteg, akinek az érdeklődési közébe tartozik egy ilyen film, állandó igénye van arra, hogy egy alkotás rendelkezzen elgondolkoztató üzenettel, ami pedig ezúttal kínzó módon hiányzott. Természetesen a filmben voltak jó pillanatok, amiket érdemes hazavinni, de az a sok minden, ami adott volt ahhoz, hogy valami maradandó készülhessen, ezúttal nem állt össze egy nagy egésszé. 6/10 több»

Az Oroszlán után a Mária Magdolna egyértelműen csalódás Garth Davistől, amilyen eleven volt az előbbi, annyira művinek tűnik a mostani. Nem blöff, nem melléfogás, hanem tévedés. Vigaszként talán annyi, hogy a szimpatikusabb fajtából. több»