Az utolsó próba (2016)

The Last Face

Jean Reno
Jean Reno
Jared Harris

Artemisia   2017. 12. 17.

Érzelemdús

Szép a történet, jó a kivitelezés,megkapó a látvány,de a film tökéletességét a színészi alakítások adják. Mélyen emberi, már-már hétköznapi narrációból látjuk az eseményeket, egy komplex,mégis mindnyájunk számára ismerős érzelmiskálát élünk át a sze... teljes kritika»

cody0507   2017. 03. 29.

Szerintem rettenetesen gagyi az egész sztori úgy ahogy van. Sokkal jobb alkotások is készültek már a témában, amik sokkal-sokkal valóságosabb képet adnak erről a világról. Ez a film pedig mintha egyszerűen gúnyt űzne az egészből.

lakilúk   2016. 04. 11.

A film nagyon mellé nyúl azzal, hogy próbálja ábrázolni a harmadik világbeli valóságot, a képi világ, a szereplők közti viszonyszövődések, annyira elviszi az egészet, hogy a fenti szempontból nézve, nevetségessé válok. És hiába Bardem, Theron...nem tudják megmenteni a filmet.

Berto49   2017. 11. 18.

Végre egyetértek a fesztiválok zsűrijével

Felfokozott érdeklődéssel fogtam hozzá ennek a filmnek a megnézéséhez, hiszen Sean Penn-t, mint színészt kedvelem, kíváncsi voltam, hogy rendezőként mit tud produkálni. Mindkét főszereplő a kedvenceim közé tartozik, Theron az egyik legjobb mai színés... teljes kritika»

Fiximan   2017. 04. 15.

Jó ötletnek tartom az egész koncepciót, csak valahogy a film vége felé az egész erőltetetté, vagy még inkább kiüresedetté válik. A cselekmény lezárása szerintem szörnyen sablonos, bár nagyon jó a hangulat a filmnek, és a színészi játékok is élvezetese, megkapóak, valahogy mégis csalódottan álltam fel.

A stáb igazi menekült táborokban is forgatott.

(Artemisia )

Robin Wright 2004 óta szerette volna eljátszani a film női főszerepét. Ő csábította a produkcióhoz Javier Bardemet és Sean Pennt is. Miután nem tudta előteremteni a finanszírozási összeget, végül lemondott a filmről. Miután Wright és Pen elváltak, a színész-rendező feltámasztotta a projektet, és felkérte akkori barátnőjét, Charlize Theront, hogy játssza el a szerepet, amit eredetileg Wright alakított volna.

Sean Penn és Charlize Theron egy párt alkottak a forgatás idején.

A The Last Face versenyben volt az Arany Pálmáért a 2016-os Cannes-i Filmfesztiválon.

A film forgatása 2014. augusztus 1-én kezdődött meg Capte Townban.